Muzyka

Ponaddźwiękowe pociski Sama Fendera

Sam Fender prezentuje teledysk do "Hypersonic Missiles".
Sam Fender udostępnił teledysk do singla "Hypersonic Missiles". Wyreżyserowany przez uznanego Vincenta Haycocka (Lana Del Rey, Florence + The Machine) teledysk jest trzecim zrealizowanym dla Fendera po sukcesach "Dead Boys" i "Play God". Wideo nakręcono w Los Angeles.

"Hypersonic Missiles" to komentarz Sama Fendera na temat wszechobecnej apatii i świata stojącego na skraju samozniszczenia. Czytamy i oglądamy niepokojące doniesienia na temat wydarzeń na scenach politycznych w różnych miejscach, a kolejne wiadomości wzmagają niepokój, dezorientację i poczucie bezsilności. Skupiamy się na problemach codzienności, cicho obserwując, co nastąpi później. Wszystko zawarte w epickim utworze.

- Pomysł na utwór powstał w momencie, w którym zobaczyłem określenie "Hypersonic Missiles" w gazecie. To nowy rodzaj pocisku rakietowego, który porusza się z dziewięciokrotną prędkością dźwięku, czyli praktycznie jest nie do zatrzymania - wyjaśnia 24-letni artysta. - Ameryka nie ma obecnie obrony przeciwko tego rodzaju broni, więc w przypadku ataku byłaby bezbronna - od czasu wyrzutu mieliby jakieś 6 minut nim doszłoby do ataku. Na wiele sposobów "Hypersonic Missiles" to niekonwencjonalna piosenka miłosna. Skupia się na świecie otaczającym narratora, który kompletnie zawierza teoriom spiskowym. Jest przekonany, że świat stoi na skraju zagłady. Wie, że rzeczywistość jest przepełniona niesprawiedliwością, ale czuje się wobec tego bezsilny. Nie ma odpowiednich pokładów inteligencji, by to zmienić, a jednocześnie jest beznadziejnie uzależniony od konsumeryzmu. W całym tym chaosie znajduje się jednak miejsce na miłość i celebrację. Pojawiają się promyki nadziei, które są słyszalne w piosence. Bez względu na to, co się wydarzy, te dwie osoby będą miały kur***ko dobry czas razem, na przekór tyranom, którzy rządzą światem i mimo nieuchronnego zagrożenia ze strony tytułowych superszybkich pocisków rakietowych.

W miniony weekend Sam Fender odwiedził Warszawę. Wystąpił w radiowej Trójce i Dzień Dobry TVN.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 4 kwietnia 2019 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca