Muzyka

Bobby McFerrin & Gimme 5 - Szczecin Music Fest 2019

Po ogromnym sukcesie trasy koncertowej „Circlesongs”, Bobby McFerrin powraca do Polski ze znakomitym i innowacyjnym przedsięwzięciem „Gimme 5”. Good Taste Production oraz Sky Live Group zapraszają na koncert do Katowic, który odbędzie się 4 maja 2019 roku. Wraz z artystą wystąpią na scenie nie tylko jego bliscy współpracownicy: Joey Blake, Judi Vinar, Rhiannon i David Worm. Zobaczymy także mający na swoim koncie wiele sukcesów Chór Kameralny „441 Hz”, prowadzony przez dyrygent Annę Wilczewską. Wszyscy stworzą najpierw na żywo utwory zwane „Circlesongs”, a następnie poddadzą je od razu żywej interpretacji.

Zdobywca 10 nagród Grammy i jeden z najbardziej znanych na świecie improwizatorów wokalnych, przez lata zaskakiwał publiczność żonglerką zasad przyjętych w klasycznych gatunkach muzyki. Tak będzie i tym razem. Zgromadzona w sali publiczność zostanie zaproszona przez artystów do współtworzenia koncertu a cappella: gwizdania, tupania, mruczenia, klaskania, kląskania, naśladowania echa, wyprawiania niezwerbalizowanych modłów, słowem: wydawania z siebie wyzwalających wolną duszę dźwięków. To, na czym od lat zależy McFerrinowi to dzielenie się ze słuchaczami niesamowitym poczuciem wolności, jakie daje śpiew i występowanie na żywo. Wspólne przeżywanie muzyki, kreowanie porozumienia bez słów, wymiana pozytywnej energii to rzeczy, które marzą się McFerrinowi, gdy spotykamy go na scenie.

Bobby McFerrin sprzedał 20 milionów płyt, zaś jego współpraca z takimi artystami jak Yo-Yo Ma, Chick Corea, Filharmonia Wiedeńska i Herbie Hancock uczyniła z niego prawdziwego ambasadora muzyki klasycznej i jazzu. Na mapie koncertowej oprócz Polski znajdują się także Szwajcaria, Austria, Niemcy, Węgry i Czechy.

Bobby McFerrin & Gimme 5 - Szczecin Music Fest 2019

kup bilety SZCZECIN
Amfiteatr Letni 2019-07-04
4 lipca 2019
SZCZECIN

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: eventim
przysłano: 17 kwietnia 2019 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca