Muzyka

Celtic Woman w Polsce

Celtic Woman po raz pierwszy wystąpią w Polsce w ramach trasy koncertowej "Ancient Land". Grupę będzie można zobaczyć podczas dwóch koncertów: 4 listopada w Sali Ziemi w Poznaniu oraz 6 listopada w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu.
Celtic Woman potrafi olśnić nie tylko muzyką, ale również urodą. Mairéad Carlin, Éabha McMahon, Megan Walsh oraz Tara McNeill zahipnotyzują publiczność w Poznaniu i Zabrzu, a następnie przeniosą ją w najpiękniejsze rejony Irlandii. Koncerty na żywo tej pięknej czwórki są nietuzinkową fuzją irlandzkiej muzyki oraz współczesnego ducha wysp. Grupa prezentuje irlandzkie klasyki, współczesne utwory, najpopularniejsze światowe hity, a także poruszającą do łez muzykę folkową. Właśnie Celtic Woman jak nikt inny kultywuje dziedzictwo muzyczne i kulturalne Zielonej Wyspy.

Celtic Woman łączą najlepsze talenty muzyczne w kraju z epicką produkcją sceniczną, by w większym stopniu zobrazować wyjątkowość chwili. Oprócz wokalistek na scenie zobaczymy różnych artystów, m.in.: tancerzy, muzyków grających na dudach i innych tradycyjnych instrumentach celtyckich. Grupa ma na swoim koncie występy w 23 krajach na 6 kontynentach i zagrała łącznie dla blisko pięciu milionów fanów. Celtic Woman sprzedało też ponad 10 milionów płyt.

Nazwa Celtic Woman reprezentuje esencję celtyckiej twórczości. Grupa zadebiutowała ze swoim pierwszym, od razu wyprzedanym koncertem w dublińskim Helix Center, który emitowany był w amerykańskiej telewizji na początku 2005 roku.

Zaraz po tym, debiutancka płyta Celtic Woman osiągnęła pierwsze miejsce na liście Billboard's World Music Chart, by potem - co niespotykane - zajmować wspomnianą pozycję przez następne osiemdziesiąt jeden tygodni. Grupa pozostała tam aż do wydania drugiego albumu w 2006 roku - "A Christmas Celebration", który jedynie umocnił jej miejsce na szczycie listy i zapewnił pierwsze miejsce przez kolejne sto dwanaście tygodni. Początkowo pokaz twórczości Celtic Woman miał być jedynie jednorazowym wydarzeniem. Jednak muzyka została tak ciepło przyjęta przez publiczność, że grupa natychmiast wyjechała w swoją pierwszą trasę koncertową po Stanach Zjednoczonych. Od tego czasu zespół utrzymuje silną pozycję nie tylko w amerykańskiej telewizji publicznej, ale na całym świecie i każdego dnia zjednuje sobie sympatię i uznanie nowych miłośników celtyckich brzmień.

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 7 maja 2019 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca