Muzyka

Barns Courtney na stronie 404

Barns Courtney opublikował klip do piosenki "You & I".
Barns Courtney ogłosił premierę drugiego albumu. Krążek nosi tytuł "404" i ukaże się 6 września. Wydawnictwo promuje singiel "You & I".

Na "404" trafi 10 numerów opisujących uczucia, jakie towarzyszą przechodzeniu w dorosłość. Barns Courtney zaśpiewa o stracie, frustracjach oraz optymizmie. Fani mogą spodziewać się głębokiego wokalu, który idealnie współgra z rockową energią, jak również łagodniejszymi melodiami. Nagrania w dużej mierze odbywały się w środku nocy, często w jednym podejściu i improwizowane. Efekt końcowy to surowe i intymne kawałki, na których artysta pozwala słuchaczom zajrzeć do swojej głowy.

- Album dotyczy egzystencjalnej autentyczności oraz tego, jak z wiekiem tracimy siebie - mówi Barns Courtney. - Błąd 404 pojawia się wtedy, kiedy komputer nie może czegoś znaleźć. Próbuje połączyć się z danym serwerem, ale strona już nie istnieje. Jako dziecko ery cyfrowej poczułem, że to odpowiednie porównanie. Choć w pewnym sensie wraz z dorastaniem wciąż mamy w sobie ślady dawnego życia, to jednak są one często bardzo znikome. Możemy podążać śladami przeszłości, ale często tam nie ma już tego, czego szukaliśmy. To dość bolesne wnioski, które jednocześnie są dla mnie bardzo fascynujące, biorąc pod uwagę, że pierwsze szkice tego albumu powstawały prawie 10 lat temu w sypialni moich znajomych w Yaxley.

"404" to następca wydanego w 2017 debiutu "The Attractions Of Youth", na który trafily m.in. utwory "Glitter & Gold" czy "Fire". Barns Courtney miał okazję prezentować album m.in. w programach Conana O'Briena oraz Jamesa Cordena.

Oto lista utworów "404":
1. Hollow
2. You & I
3. 1999
4. London Girls
5. Fun Never Ends
6. Boy Like Me
7. The Kids Are Alright
8. Castaway
9. Babylon
10. Cannonball


źródło: megafon.pl
przysłano: 14 maja 2019 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca