Elton John krytykuje rosyjską cenzurę

Elton John skrytykował decyzję rosyjskiego dystrybutora filmu "Rocketman" o wycięciu gejowskich scen.
Rosyjski dystrybutor filmu "Rocketman" firma Central Partnership wycięła z obrazu wszystkie sceny pokazujące zażywanie narkotyków oraz gejowski seks.

- Paramount Pictures to odważni partnerzy, którzy pozwolili stworzyć film odzwierciedlający niezwykłe życia Eltona Johna - napisali twórcy filmu. - To, że lokalny dystrybutor ocenzurował pewne sceny, odmawiając publiczności możliwości obejrzenia filmu w zamierzony sposób, jest smutnym świadectwem podzielonego świata, w którym wciąż żyjemy. To okrutne nieakceptowane miłości między dwojgiem ludzi. Wierzymy w budowanie mostów i otwartego dialogu i będziemy nadal dążyć do przełamywania barier, dopóki wszyscy ludzie nie będą słyszani jednakowo na całym świecie.

W roli głównej w biografii Eltona Johna występuje Taron Egerton. Znany z "Gry o tron" Richard Madden wciela się w wieloletniego menadżera wokalisty, Johna Reida. Jamie Bell gra Berniego Taupina, autora piosenek i współpracownika Eltona Johna. Bryce Dallas Howard portretuje mamę wokalisty. W filmie pojawiają się także Eddie Register, Solomon Mousley, Jamie Bacon oraz Alison Ball.

"Rocketman" opowiada o czasach, gdy Elton John szkolił się w Royal Academy of Music, gdzie zaczął współpracę z Berniem Taupinem, który napisał słowa do takich hitów wokalisty jak "Rocket Man" oraz "Tiny Dancer".

Za reżyserię odpowiada Dexter Fletcher. Lee Hall napisał scenariusz. Matthew Vaughn wyprodukował film wspólnie z Eltonem Johnem i Davidem Furnishem.

Film "Rocketman" trafi do polskich kin 7 czerwca.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 1 czerwca 2019 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość


lub tradycyjnie
login lub email
hasło