Muzyka

Babu Król Smutne Piosenki prezentują na sen

Babu Król & Smutne Piosenki opublikowali klip do piosenki "Na sen".
"Na sen" to trzeci singel promujący płytę "Nowa Fala Polskiego Dansingu vol. 1 & 2".

Po teledyskach do piosenek "A gdyby tak pójść w tango" i "Daj mi tę noc" artyści prezentują kolejną część historii, "Na sen", bo po dansingu zawsze przychodzi pora na ostatni tej nocy, przedsenny taniec. Ona i on kołyszą się, chwieją i walczą, świat w jego oczach wiruje, rozmazuje się i fluktuuje, a wszystko to w rytmie onirycznej i zmysłowej bossa novy. Twórcą klipu, podobnie jak dwóch poprzednich, jest Sebastian Juszczyk z Juzz Media. Wystąpili w nim znany już z "Daj mi tę noc" tancerz, Gryź Gruz oraz aktorka, Wioletta Kopańska.

- Nowa Fala to wielki powrót, szeroki nurt, który ma porwać cały kraj; Polskiego Dansingu - wieloletniej tradycji, czy wręcz instytucji, typowej dla naszej szerokości geograficznej formy zabawy, która miała cały swój zestaw kulturowych artefaktów - mówi Paulina Frąckowiak (Smutne Piosenki). - W narodzie wciąż jest tęsknota za dancingiem - i to nie tylko u starszych przedstawicieli nacji.

"Nowa Fala Polskiego Dansingu vol. 1 & 2" składa się z części pierwszej (vol. 1) prezentującej autorskie utwory oraz drugiej (vol. 2) z coverami polskich i zagranicznych piosenek z dansingową historią.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 4 czerwca 2019 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca