Muzyka

Bisz/Radex w jaskini Lascaux

Bisz/Radex opublikowali teledysk do kompozycji "Lascaux".
Drugi album duetu, to płyta o - cytując singel pilotujący wydawnictwo - "pierwszym pokoleniu, co se wyczyści historię". O tych wszystkich ładnie ubranych, zadowolonych z siebie, którzy wpadli w pułapki bezrefleksyjnej konsumpcji. O kulturze w kryzysie. O globalnej epidemii FOMO, bo "nie być na czasie coraz bardziej boli, gdy wczorajszy dzień dla dzisiaj to już, kurwa, paleolit". Fatalizm, nihilizm, słomki z bambusa.

- To przeświadczenie o niemożliwości znaczącej zmiany jest dojmujące - mówi Bisz. - Albo idziemy na wojnę ze światem, który tratuje nas swoim owczym pędem, czyniąc z nas śmiesznych bohaterów jednodniowego nagłówka, albo wymieniamy słomki na bambusowe i dbamy o ekologię swojej niszy, którą prędzej czy później i tak zaleje potop - czy to populistycznej polityki, masowej kultury czy naturalnych katastrof.

- To prawda. Ale jest coś co mnie martwi bardziej - nasze dzieci - dodaje Radex. - My załapaliśmy się na okres względnego komfortu, a o ich przyszłości myślę z przerażeniem.

Bisz/Radex to projekt Radka "Radexa" Łukasiewicza, lidera zespołu Pustki, i Jarka "Bisza" Jaruszewskiego, jednego z najbardziej cenionych polskich raperów. Debiutowali ponad dwa lata temu albumem "Wilczy humor" (nominacja do Fryderyka, jedna z najlepszych płyt roku wg TVP Kultura). Ich drugi album, ukaże się we wrześniu. Zapowiada go singel "Lascaux", do którego klip stworzył Kobas Laksa.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 5 czerwca 2019 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca