Muzyka

Zaginiona płyta Milesa Davisa po wakacjach

Mający ponad 30 lat album Milesa Davisa w końcu ujrzy światło dzienne.
Płyta "Rubberband" ukaże się 6 września. Materiał powstał po tym, jak Miles Davis rozstał się z wytwórnią Columbia. W październiku 1985 roku wszedł do Ameraycan Studios w Los Angeles, gdzie z producentami Randym Hallem i Zane'em Giles nagrał materiał drastycznie różniący się od jego dotychczasowych dokonań. Jazzman duży nacisk kładł na funkowe rytmy i soulowy groove. Co więcej, do udziału planował zaprosić kilkoro wokalistów, w tym Ala Jarreau czy Chakę Khan. Utwory trafiły jednak do szuflady, a Davis zajął się pracą nad płytą "Tutu", którą wydał w 1986 roku.

Teraz, po ponad 30 latach, Rhino Records szykuje premierę "Rubberband". Materiał niedawno został ukończony przez producentów Halla i Gilesa, jak również przez siostrzeńca Milesa Davisa, Vince'a Wilburna Jr., który brał udział w oryginalnych sesjach w latach 1985-86. Na płycie pojawiają się również Ledisi i Lalah Hathaway.

W ramach zapowiedzi, w tym roku fani jazzowego mistrza doczekali się EP-ki "Rubberband". Składający się z 16 utworów pełen album trafi do sklepów po wakacjach.

Oto tracklista:
1. Rubberband Of Life (feat. Ledisi)
2. This Is It
3. Paradise
4. So Emotional (feat. Lalah Hathaway)
5. Give It Up
6. Maze
7. Carnival Time
8. I Love What We Make Together (feat. Randy Hall)
9. See I See
10. Echoes In Time/The Wrinkle
11. Rubberband

Miles Davis urodził się w 1927 roku, w stanie Illinois w USA. Był jednym z najbardziej uznanych muzyków jazzowych XX wieku, a jego album "Kind of Blue" jest do dziś najlepiej sprzedającą się płytą gatunku. Muzyk zmarł w 1991 roku w wieku 65 lat.

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 14 czerwca 2019 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca