Muzyka

Stormzy wystąpi dziś na Open er Festivalu

Stormzy, który zaledwie parę dni temu był headlinerem Glastonbury Festival, zagra dziś na Open'er Festival w Gdyni. Muzyk zastąpi ASAP-a Rocky'ego, który został zatrzymany w Szwecji.
Stormzy został pierwszym w historii brytyjskim raperem, który był headlinerem na Glastonbury Festival, największym na świecie festiwalu muzycznym.

Zanim Stormzy wydał swój platynowy debiutancki album, "Gang Signs & Prayer" w lutym 2017 roku, był okrzyknięty jednym z najbardziej obiecujących raperów na brytyjskiej scenie muzycznej. Kilka lat później Stormzy stał się jednym z najbardziej inspirujących brytyjskich artystów, znacząco przekształcając undergroundowy krajobraz muzyczny i będąc prawdziwym głosem ruchu równouprawnienia.

Mimo że Stormzy ponad rok nie był obecny na scenie muzycznej, kontynuował działalność filantropijną. W lipcu zeszłego roku Stormzy stworzył "The Stormzy Scholarship" - stypendium, które opłaca naukę dla dwóch studentów rocznie na Uniwersytecie Cambridge. Następnie, zaprezentował #Merky Books, we współpracy z Penguin Random House UK, na łamach którego wydał swoją własną książkę "Rise Up: The Story So Far". Wkrótce potem ujawnił "Writers´ Prize" (Nagrodę dla Pisarzy) - inicjatywę poszukującą najlepszych pisarzy nowego pokolenia. Ponadto w styczniu 2018 ogłosił powstanie swojej własnej wytwórni muzycznej #Merky Records, która będzie podpisywać nowe wschodzące talenty.

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 4 lipca 2019 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca