Muzyka

"Albo Inaczej w Gdańsku"

Projekt Albo inaczej po raz pierwszy w Trójmieście!! Tuzy polskiej muzyki spotkają się na jednej scenie, by w trakcie dwugodzinnego show zaprezentować największe klasyki polskiego hip-hopu w zupełnie nowych i wyjątkowych aranżacjach. W klubie Stary Maneż wystąpią:

Krzysztof Zalewski,Krystyna Prońko,Justyna Święs, Rosalie., Ralph Kaminski, Ten Typ Mes, Emil Blef, Eldo, Te-Tris oraz NumerRaz!


Albo Inaczej to bezprecedensowy projekt na polskiej scenie. Podczas pracy w studiu, ale przede wszystkim na scenie, „pod sztandarem rapowym spotykają się artyści na co dzień z rapem nie związani”, a także legendy, które ukształtowały ten gatunek w Polsce. Wyjściowym założeniem było jednorazowe nagranie "Re-fleksji" Pezeta w interpretacji Andrzeja Dąbrowskiego . Dopiero po niewątpliwym sukcesie tego utworu włodarze warszawskiej wytwórni zdecydowali się stworzyć cały album, a za nim kolejny.
Najkrócej mówiąc: przerobić klasyczne rapowe teksty na zdatne do użycia, gdy akompaniować będzie im jazz i swing. By projekt mógł zaistnieć, należało wyselekcjonować najlepsze wersy z ponadczasowych kawałków (zachowując przy tym sens poszczególnych utworów), zaangażować grono legendarnych piosenkarzy i piosenkarek oraz zadbać o odpowiednią oprawę muzyczną.


Dla projektu Albo Inaczej rok zaczął się od nominacji do nagrody Fryderyka w kategorii „Nowe Wykonanie”. Na płycie Albo Inaczej 2 za reinterpretacje hip-hopowych klasyków, pod dyrekcją muzyczną Mariusza Obijalskiego, zabrali się Justyna Święs, Mrozu, Natalia Nykiel, Krzysztof Zalewski, Fismoll, Monika Borzym, Rosalie., Ralph Kaminski, Daria Zawiałow, Igo oraz Piotr Zioła. Na warsztat wzięli utwory Sokoła, Grammatika, Miousha i wielu innych.

Albo Inaczej – Gdańsk – 06.10.2019 r
Klub Stary Maneż – ul. Słowackiego, Gdańsk
Koncert 19:00, otwarcie drzwi 18:00

Organizator: Agencja Perspektywy

"Albo Inaczej w Gdańsku"

kup bilety GDAŃSK
Stary Maneż 2019-10-06
6 pazdziernika 2019
GDAŃSK

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: eventim
przysłano: 17 lipca 2019 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca