Muzyka

Eurowizja junior 2019

Eurowizja Junior to niezwykłe muzyczne wydarzenie, które odbędzie się 23 i 24 listopada w Polsce! Po wygranej Roksany Węgiel w finale Eurowizji Junior 2018, gdzie zaprezentowała się z piosenką "Anyone I want to be" w tym roku Telewizja Polska S.A. wraz z Europejską Unią Nadawców 17. Konkurs Piosenki Eurowizji dla Dzieci odbędzie się w Gliwicach w wyjątkowo nowoczesnym obiekcie Areny Gliwice.

Gliwice to miasto w południowej Polsce, na Górnym Śląsku, w województwie śląskim. To 19. największe miasto w Polsce pod względem liczby ludności. Od Międzynarodowego Portu Lotniczego Katowice w Pyrzowicach miasto jest oddalone ok. 50 kilometrów. Wybór miasta-gospodarza konkursu został dokonany nie tylko dzięki położeniu w bardzo rozwiniętym regionie jakim jest Śląsk, ale także głównie dzięki jakości i i dostępności hali, bliskości trzech lotnisk oraz obecności rozwiniętej infrastruktury, w tym drogowej. Sama Arena Gliwice powstała w miejscu dawnego stadionu XX-lecia. Jest to jedna z największych hal w historii organizacji Eurowizji Junior, ale po raz pierwszy od 2014 impreza nie odbędzie się w stolicy danego kraju.

W finale Eurowizji Junior 2019 zaprezentuje się 19 krajów: Albania, Armenia, Australia, Białoruś, Francja, Gruzja, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Kazachstan, Macedonia Północna, Malta, Polska, Portugalia, Rosja, Serbia, Ukraina, Walia, Włochy.

REPREZENTANT POLSKI 2019
Podczas tegorocznego Konkursu Piosenki Eurowizji Junior 2019 polskim reprezętantem będzie osoba wyłoniona podczas finału programu "Szansa na Sukces". Pierwsze 4 odcinki programu w jesniennej ramówce Telewizji Polskiej zostaną poświęcone uczestnikom w wieku 9 - 14 lat. W ostatnim odcinku tego mini-cyklu pojawią się laureaci poprzednich odcinków (po dwóch z każdego), by zaprezentować jeden cover oraz jedną autorską piosenkę, przygotowaną z myślą o Eurowizji Junior. Mini finał "Szansy na Sukces" będzie można zobaczyć 29 września na antenie Telewizji Polskiej na żywo, a "wielki" zwycięzca będzie miał zaszczyt reprezentować Polskę podczas finałów Eurowizji Junior w dniach 23-24 listopada 2019 roku.

GENEZA KONKURSU
Eurowizja Junior swoje powstanie zawdzięcza duńskiemu nadawcy Danmarks Radio, który w 2000 roku zorganizował konkurs piosenki dziecięcej w Danii. Z czasem ta idea została rozszerzona na kraje nordyckie. Pomysł międzynarodowej rywalizacji dzieci został następnie przejęty przez Europejską Unię Nadawców (EBU), organizującą dobrze wszystkim znaną Eurowizję.

REGUŁY I PRZEBIEG EUROWIZJI JUNIOR
Zasady Eurowizji Junior są wzorowane na Konkursie Piosenki Eurowizji. W rywalizacji mogą wziąć udział uczestnicy, zgłoszeni przez nadawców publicznych państw, będących aktywnymi członkami EBU. Reprezentantem danego kraju może być wykonawca w wieku od 9 do 14 lat, posiadający obywatelstwo reprezentującego państwa lub zamieszkujący dany kraj przynajmniej przez dwa lata. Podczas występu na scenie może być maksymalnie ośmiu wykonawców. Wykonywany utwór nie może trwać dłużej niż trzy minuty. Musi być wykonywany w języku ojczystym, a anglojęzyczne elementy tekstu nie mogą stanowić więcej niż 40 procent treści.

ZWYCIĘSKIE KRAJE
W całej historii Konkursu Eurowizji Junior wygrało łącznie 11 krajów. Największą liczbę zwycięstw odniosła Gruzja, wygrywając konkurs trzykrotnie. Wśród laureatów znaleźli się przedstawiciele m.in. Białorusi, Rosji, Malty, Armenii, Ukrainy, Polski czy Hiszpanii. W roku 2018 do rywalizacji dołączyła Walia i Kazachstan.

Lista laureatów:
Dino Jelusić 2003: „Ti si moja prva ljubav”
Chorwacja 2004: María Isabel – „Antes muerta que sencilla”
Hiszpania 2005: Ksienija Sitnik – „My wmeste”,
Białoruś 2006: Siostry Tołmaczowe – „Wiesiennij dżaz”
Rosja 2007: Alaksiej Żyhałkowicz – „Se druzyami”
Białoruś 2008: Bzikebi – „Bzz...”
Gruzja 2009: Ralf Mackenbach – „Click clack”
Holandia 2010: Wladimir Arzumanian – „Mama”
Armenia 2011: Candy – „Candy Music”
Gruzja 2012: Anastasija Petryk – „Nebo”
Ukraina 2013: Gaia Cauchi – „The Start”
Malta 2014: Vincenzo Cantiello – „Tu primo grande amore”
Włochy 2015: Destiny Chukunyere – „Not My Soul”
Malta 2016: Mariam Mamadaszwili – „Mzeo”
Gruzja 2017: Polina Bogusiewicz – „Wings”
Białoruś 2018: Roksana Węgiel – „Anyone I Want to Be”
Kto wygra w Polsce?


HARMONOGRAM KONCERTÓW
Podczas Junior Eurovision Song Contest — Gliwice-Silesia 2019 będą mieli Państwo możliwość wziąć udział w FINALE JURORSKIM, który odbędzie się 23. listopada (sobota) oraz w FINALE 24. listopada (niedziela).

FINAŁ JURORSKI – 23.11.2019 (Arena Gliwice – start 16.00)
Tego dnia specjalnie dla największych fanów konkursów Eurowizji odbędzie się KONCERT W FORMIE OTWARTEJ PRÓBY GENERALNEJ. Podczas niej publiczność będzie miała możliwość jako pierwsza zobaczyć na jednej scenie reprezentanta Polski oraz 18 reprezentantów innych europejskich krajów, biorących udział w tegorocznym konkursie. To także niepowtarzalna okazja, aby zobaczyć jako jedni z pierwszych niesamowitą scenografię, a także program artystyczny tego wydarzenia. Nie zabraknie również zwyciężczyni Konkursu Eurowizja Junior z 2018 roku. Roksana Węgiel, bo o niej mowa, zagra swój hit „Anyone I Want To Be”, a także zadebiutuje w roli prowadzącej.

UWAGA! Koncert w formie próby generalnej (FINAŁ JURORSKI) będzie różnił się od koncerty finałowego (FINAŁ) brakiem części z ogłoszeniem wyników konkursu oraz brakiem transmisji telewizyjnej.

HARMONOGRAM SZCZEGÓŁOWY (SOBOTA 23.11 – BEZ TRANSMISJI TV
- Wejście dla posiadaczy biletów Early Entrance (wejście D) od 13.30
- Otwarcie bram (wszystkie wejścia) od 14.00
- Start Próby Generalnej o godzinie 16:00
- Występ Roksany Węgiel
- Plan Występów (kolejność występów może ulec zmianie):
   - Albania**
   - Armenia – Karina Ignatyan „Colours Of Your Dream“
   - Australia – Jordan Anthony
   - Białoruś **
   - Francja **
   - Gruzja – Giorgi Rostiaszwili
   - Hiszpania – Melani García
   - Holandia **
   - Irlandia **
   - Kazachstan – Erżan Maksim
   - Macedonia Północna – Mila Moskov
   - Malta – Eliana Gomez Blanco
   - Polska (gospodarz)*
   - Portugalia **
   - Rosja **
   - Serbia – Darija Vračević „Podigni glas“
   - Ukraina – Sofia Ivanko „Koly Zdaietsia“
   - Walia **
   - Włochy **


* Harmonogram koncertu może ulec zmianie
** Reprezentant zostanie podany niebawem


FINAŁ – 24.11.2019 (Arena Gliwice – start 16.00)
Niedzielny FINAŁ EUROWIZJI JUNIOR 2019 to bez wątpienia muzyczne wydarzenie roku! Trójka wspaniałych prowadzących czyli Ida Nowakowska, Roksana Węgiel oraz Aleksander Sikora przeprowadzą publiczność przez świat piosenek dla dzieci. Bazę tego niesamowitego wydarzenia stanowić będą występu młodych piosenkarzy, reprezentantów 19 krajów z Europy. Show zaopatrzone będzie w efekty specjalne, pokazy świetlne, a całość transmitowana na antenach Telewizji Polskiej i wielu innych nadawców europejskich. Koncert odbędzie się w Arenie Gliwice, która jest największym obiektem, w którym do tej pory zorganizowany został konkurs EUROWIZJI JUNIOR.

HARMONOGRAM SZCZEGÓŁOWY (NIEDZIELA 24.11 – TRANSMISJA TV)*
- Wejście dla posiadaczy biletów Early Entrance (wejście D) od 13.30
- Otwarcie bram (wszystkie wejścia) od 14.00
- Start koncertu o godzinie 16:00
- Występ Roksany Węgiel
- Plan Występów (kolejność występów może ulec zmianie):
   - Albania**
   - Armenia – Karina Ignatyan „Colours Of Your Dream“
   - Australia – Jordan Anthony
   - Białoruś **
   - Francja **
   - Gruzja – Giorgi Rostiaszwili
   - Hiszpania – Melani García
   - Holandia **
   - Irlandia **
   - Kazachstan – Erżan Maksim
   - Macedonia Północna – Mila Moskov
   - Malta – Eliana Gomez Blanco
   - Polska (gospodarz)*
   - Portugalia **
   - Rosja **
   - Serbia – Darija Vračević „Podigni glas“
   - Ukraina – Sofia Ivanko „Koly Zdaietsia“
   - Walia **
   - Włochy **

* Harmonogram koncertu może ulec zmianie
** Reprezentant zostanie podany niebawem
bilety niedostępne GLIWICE
Arena Gliwice 2019-11-24
bilety niedostępne GLIWICE
Arena Gliwice 2019-11-24
od: 23 listopada 2019
do: 24 listopada 2019

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: eventim
przysłano: 14 pazdziernika 2019 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca