Muzyka

Metalowa Wigilia 2019

Metalowa Wigilia powraca! Po trzech latach przerwy Massive Music reaktywuje festiwal oraz tradycję organizowania ostatniego koncertu roku z pełnym rozmachem. W tym roku w warszawskiej Progresji wystapią: Sólstafir, Primordial, Carpathian Forest, Infernal War oraz polska Arkona.

 

Pierwsza edycja Metalowej Wigilii odbyła się w 2012 roku, jeszcze w starej lokalizacji klubu Progresja. W ciągu kolejnych lat festiwal odbył się pięć razy (liczą podwójną Wigilię w 2016, to sześć razy), podczas których wystąpiły takie zespoły jak Mayhem, Watain, Tryptikon, Moonspell, Marduk, Vader oraz wiele innych.  

 

Widzimy się 21 grudnia 2019 w Warszawie, w klubie Progresja. Niech nowina się niesie po świecie…

 


Sólstafir - Muzyczny towar eksportowy Islandii. Zespół założony w 1995 w Reykjaviku ciągle ewoluował i rozwijał swoje charakterystyczne brzmienie. Grupa wydała sześć albumów, w tym świetnie przyjęte „Ótta” i „Svartir Sandar”. Do Polski wracają w ramach cyklu koncertów z okazji 10-lecia wydania płyty „Köld”, którą zespół odegra w całości.

 

Primordial - Jedna z najbardziej popularnych irlandzkich grup metalowych. Ich muzyka łączy elementy pagan, black metalu i folku. Na Metalowej Wigilii wystapili już w 2015 roku. Zagrali wtedy kapitalny koncert - czas na powtórkę!

 

Carpathian Forest - Kultowa black metalowa grupa powraca! Będzie to ich pierwszy koncert w Polsce po reaktywacji w 2017 roku. Jak się prezentują scenicznie na pewno wiedzą ci, którzy byli obecni na pamiętnym koncercie w studiu TVP w krakowskich Krzemionkach w 2004 roku.

 

Infernal War - Prawdopodobnie najbardziej kontrowersyjna i bezkompromisowa polska grupa black metalowa. Infernal War sieje nienawiść i zniszczenie od roku 1997. Zespół jest jednym z najlepszych polskich przedstawicieli blackowego undergroundu.

 

Arkona - polski black metalowy zespół powstały w 1993 roku. Grupa nagrała 6 studyjnych albumów, a także wiele splitów i demek. Bez wątpienia jest to jeden z najważniejszych zespołów polskiego blackowego podziemia. Ich ostatnia płyta „Lunaris” zebrała fantastyczne recenzje na całym świecie.

 

Bilety:

-przedsprzedaż - 120 zł

+++

Uwaga: Treści przekazywane przed i w trakcie koncertu zespołów mogą obrazić czyjeś uczucia religijne. Każda osoba kupująca bilet na to wydarzenie będzie tego świadoma i nie zamierza rościć pretensji o obrazę uczuć religijnych do zespołów oraz do organizatora koncertu.

Metalowa Wigilia 2019

kup bilety WARSZAWA
Progresja 2019-12-21
21 grudnia 2019
WARSZAWA

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: eventim
przysłano: 14 pazdziernika 2019 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca