Muzyka

Leszek Cichoński i Josse Torres

Koncert urodzinowy Radia RAM

Przed nami 19. urodziny Radia RAM! Z tej okazji zapraszamy na romantyczny i nostalgiczny koncert João de Sousy z najnowszym albumem „Ideal” oraz na pełen gorących rytmów koncert projektu Leszka Cichońskiego i Josse Torres’a „Viva Santana”. Zapraszamy 8 grudnia 2019 o godz. 19.00 do Sali Koncertowej przy Karkonoskiej 10.


João de Sousa
od lat związany jest z Wrocławiem i Radiem RAM. Jego piosenki znalazły się na płycie RAM Cafe vol. 7. „Ideal" to trzeci album João de Sousy, utrzymany w słodko-gorzkim, romantycznym brzmieniu w stylu vintage. Portugalczyk odnalazł w nim drogę do szczęśliwego połączenia rodzimej melancholii z polskim sentymentalizmem. Daleki jest jednak od monotonii i konwencjonalności. „Ideal" balansuje na granicy muzycznych gatunków. Dociekliwi usłyszą tu inspiracje muzyką Nicka Drake'a, Caetano Veloso, Toma Waitsa, Salvadora Sobrala czy nawet trip-hopowego Portishead. João myślami wraca do klimatu lat 90. XX wieku.

„Viva Santana" to projekt przygotowany przez Leszka Cichońskiego, którego gościem specjalnym jest mistrz instrumentów perkusyjnych José Torres. Dla obu muzyków Wrocław jest domem, a Radio RAM miejscem, gdzie często goszczą. Program „Viva Santana" powstał dwa lata temu w celu uczczenia 70 urodzin wybitnego artysty. Przeboje Carlosa Santany były popularne we wszystkich dekadach począwszy od lat 60-tych do dzisiaj. W jego kompozycjach można znaleźć elementy bluesa, rocka, jazzu, a przede wszystkim muzyki latynoskiej. Takie utwory jak "Samba Pa Ti", "Europa", "Oye Como Va" stanowią klasykę gitarowego kunsztu i zyskały Santanie wiernych fanów na całym świecie.


Radio RAM na 89,8 FM
zaczęło nadawać 6 grudnia 2000 roku jako pierwsze radio stworzone tylko dla Wrocławia. Pięć lat później postawiliśmy na dźwięki spod znaku jazzu, soulu, funk, world music i wielu innych gatunków, które nazwaliśmy "muzyką w dobrym tonie". Raz w roku wydajemy płyty RAM Café. Tym, co nas wyróżnia w eterze, są właśnie muzyka i autorskie programy tematyczne. Mówimy o ludziach, ich pasjach, twórczości i życiu w naszym mieście. Zapraszamy co miesiąc na koncerty RAM Session. Chętnie spotykamy się z naszymi Słuchaczami. Wiosną i latem organizujemy rejsy po Odrze oraz pikniki rowerowe we wrocławskich parkach. Dziś jesteśmy jedną z najbardziej rozpoznawalnych stacji we Wrocławiu i zapraszamy na świętowanie wspólnych 19 lat!

Koncert urodzinowy Radia RAM
8 grudnia 2019, godz. 19.00
Sala Koncertowa przy Karkonoskiej 10 we Wrocławiu

 

Leszek Cichoński i Josse Torres

kup bilety WROCŁAW
Sala Koncertowa Radia Wrocław 2019-12-08
8 grudnia 2019
WROCŁAW

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: eventim
przysłano: 14 pazdziernika 2019 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca