Muzyka

Sutari

Warszawskie trio Sutari to siła trzech kobiecych głosów i bogatej wyobraźni muzycznej. Zespół zadebiutował w 2012 roku na Festiwalu Polskiego Radia Nowa Tradycja, gdzie zdobył II nagrodę oraz nagrodę publiczności. Twórczość grupy to kolaże i opowieści sięgające zarówno do tradycji, jak i życia codziennego.

Artystki eksperymentują z brzmieniami, wykorzystując różnorodne techniki wokalne, od mocnego ludowego śpiewu po miękkie wokalizy. Używają instrumentów tradycyjnych, a także sprzętów gospodarstwa domowego, takich jak tarka czy mikser kuchenny. W ich utworach słychać inspiracje tradycyjną muzyką polską oraz litewską – artystki podają ją we współczesnym brzmieniu i nowych aranżacjach. Zespół koncertuje na całym świecie na festiwalach world music, w teatrach, filharmoniach i klubach muzycznych. W 2015 roku zagrał na największych międzynarodowych targach world music WOMEX. Trio Sutari jako jedna z niewielu polskich i europejskich grup nagrało sesję koncertową dla kultowego amerykańskiego radia KEXP.

Podczas koncertu usłyszymy utwory z dwóch albumów Sutari. Debiutancka płyta Wiano to muzyczny kolaż, który przeprowadza słuchacza przez różne przestrzenie dźwiękowe życia codziennego, zarówno intymnego, bliskiego, dziejącego się za zamkniętymi drzwiami, jak i utkanego z radosnej krzątaniny oraz spotkań w większym gronie. Z kolei wydane w 2018 roku Osty stanowią muzyczną opowieść, zawieszoną pomiędzy baśnią a życiem realnym. Artystki kolejny raz sięgają po pieśni ludowe, by z właściwą sobie wrażliwością i wyobraźnią opowiedzieć o otaczającym je świecie widzianym z perspektywy kobiet. Zapraszamy na wieczór wypełniony dialogiem z polską muzyką tradycyjną.

 

Wykonawcy:

Basia Songin – śpiew, wilcze basy, bębny tradycyjne, woda, tarka kuchenna
Kasia Kapela – śpiew, skrzypce, kankle, perkusjonalia, instrumenty użytku codziennego, deska kuchenna, nóż
Zosia Zembrzuska – śpiew, skrzypce, perkusjonalia, tarka i mikser kuchenny

 

Program:

Utwory z albumów Osty, Wiano

 

Sutari

bilety niedostępne WROCŁAW
Narodowe Forum Muzyki 2020-01-12
12 stycznia 2020
WROCŁAW

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: eventim
przysłano: 18 pazdziernika 2019 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca