Muzyka

35.Głogowskie Spotkania Jazzowe - JONAH NILSSON

JONAH NILSSON/ VALERIY STEPANOV BAND

35.Głogowskie Spotkania Jazzowe

26.10.2019, godz. 19.00, Miejski Ośrodek Kultury w Głogowie

 

- podwójny koncert z przerwą

 

 

Jonah Nilsson - artist/keys

Kefa Figaro - drummer

Tobias Grenholm - bass

Kristian Kraftling - second keys

 

Jonah Nilsson to jeden z najpopularniejszych muzyków szwedzkiej sceny pop-jazzowej. Artysta znany z niezwykłej charyzmy oraz ekspresyjnego wokalu. Szerszej publiczności kojarzony jako wokalista zespołu Dirty Loops, który założył wspólnie z basistą Henrikiem Linderem i perkusistą Aaronem Mellergardhem.

Życie Jonah Nilssona znieniło się w ciągu jednej nocy po tym, gdy wraz z przyjaciółmi udostępnili na YouTube przez siebie wykonane covery takich hitów muzyki pop, jak “Just Dance” Lady Gagi i "Baby" Justina Biebera. Te wyjątkowe funkowo-popowe covery błyskawicznie rozprzestrzeniły się na muzycznym portalu społecznościowym, osiągając miliony widzów i przyciągając uwagę wielu uznanych artystów, a pośród nich 16-krotny zdobywca Nagrody Grammy- producent David Foster. Foster wziął ich pod swoje skrzydła i podpisał z nimi umowę na pierwsze nagranie w Verve Records, jako z trio Dirty Loops. I oto  Jonah z gościa śpiewającego w piwnicy z przyjaciółmi, stał się gwiazdą światowego formatu. Jego debiutancki singiel “Coffee Break”, z gościnnym udziałem Richarda Bona, został wyprodukowany i wydany w 2018. Jonah kontynuuje dzielenie się nową muzyką i kiedy ktoś pyta go, czym ta różni się od muzyki wykonywanej przez Dirty Loops, odpowiada, że to kontynuacja kokieteryjnego i zawadiackiego brzmienia, z którego byli znani, ale zawiera więcej elementów R&B, pop i jazz. O niezwykłych muzycznych dokonaniach Jonaha Nilssona z uznaniem wypowiada się sam Quincy Jones.

 - PRZED KONCERTEM JONAHA NILSSONA WYSTĄPI VALERIY STEPANOV BAND -  Valeriy Stepanov - niezwykle utalentowany, kreatywny pianista, kompozytor i aranżer, z pewnością jeden z najlepszych  tego typu instrumentalista w Rosji, który wykorzystuje w swoich koncertach instrumenty perkusyjne, gitarę basową i wokal. Jako wykonawca i kompozytor Valeriy, jak nikt inny, czuje muzykę i całkowicie się jej poddaje. Mając 9 lat, zaskoczył publiczność swoimi oszałamiającymi improwizacjami, ich autentycznością a także  różnorodnością stylów muzycznych i  odważnym ich  łączeniem, niezależnie od tego, czy  była to muzyka  lat 60., 70., 80., 90. XX wieku lub muzyka XXI, a nawet XVII-XIX wieku.Dziś, jako dorosły muzyk, jest już dobrze znany fanom jazzu w stolicy Rosji.W 2010 roku Valeriy ukończył  Konserwatorium im. Piota Czajkowskiego w klasie kompozycji u profesora Romana Ledniewa ( ucznia Szostakowicza).Muzyk skupia się na  jazzie, funku, rocku, improwizacji, folku, r'n'b po neo soul, country, pop, hip hop, disco lat 70. i 80., new age, ambientNawiasem mówiąc, jego muzykalność była z góry określona zarówno przez geny, jak i rodzinną tradycję. Jego ojciec jest jednym z najlepszych perkusistów na Dalekim Wschodzie i Syberii. Valeriy mówi, że w domu instrumenty z lat 70.,na których  grał  w różnych grupach były zachowane w idealnym stanie.Na jednym z moskiewskich festiwali ojciec Valeriy'ego otrzymał certyfikat od Igora Brila ( ikona rosyjskiego jazzu), jako najbardziej groovy i swingujący perkusista.Młody muzyk odziedziczył sposób śpiewania z duszą, od środka, zawsze z odwagą, od taty. Wydajność do granic możliwości pozwala każdemu słuchaczowi znaleźć w nim coś własnego, najbardziej wewnętrznego i będzie dostrojona do tego konkretnego tonu.W 2012 roku stworzył projekt VSAK wraz z perkusistą z Petersburga Arkadym Kornevem, z którym nagrali wspólnie 4 albumy. Ostatni „VSAK 6” zawiera wiele kompozycji nagranych we współpracy z wybitnymi europejskimi  muzykami: Federico Malaman (Włochy), Martin Miller (Niemcy), Alex Hutchings (Wielka Brytania). W 2015 r. z tym projektem wystapili na festiwalach jazzowych w Rosji i Holandii. Valeriy Stepanov jest wielkim fanem solowych fortepianowych koncertów improwizowanych. Debiutancki album Valeriy'ego „New Beginnings” został wydany 24 kwietnia za pośrednictwem amerykańskiej wytwórni Skytown Records w Los Angeles i zdążył już zyskać ogromną popularność na różnych listach przebojów w USA i Europie (# 2 najczęściej dodawane na smoothjazz.com, # 1 Amazon Best Sellers w sekcji Jazz).

35.Głogowskie Spotkania Jazzowe - JONAH NILSSON

bilety niedostępne GŁOGÓW
Miejski Ośrodek Kultury 2019-10-26
26 pazdziernika 2019
GŁOGÓW

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: eventim
przysłano: 18 pazdziernika 2019 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca