Muzyka

L.U.C & REBEL BABEL ENSEMBLE

L.U.C & REBEL BABEL ENSEMBLE zagrają w Starym Klasztorze!

wROCKfest.pl zaprasza 16 listopada do Sali Gotyckiej w Starym Klasztorze na jedyny w swoim rodzaju i niepowtarzalny koncert L.U.C & REBEL BABEL ENSEMBLE!

REBEL BABEL ENSEMBLE to międzynarodowy, nieograniczony Big Band łączący muzyków, raperów i kompozytorów z różnych regionów Europy w celu kreowania dialogu, pojednania i przekraczania barier kulturowo-językowych, a także wyprowadzania muzyki do sfer wykluczonych z uczestnictwa w kulturze. Ideą projektu jest prezentowanie indywidualności brzmieniowych i językowych Europy poprzez międzynarodowe spotkania, a także łączenie świata zawodowców i amatorów w formie koncertów, happeningów i flesz mobów.

https://www.youtube.com/watch?v=vX3ySqxeWls

REBEL BABEL to eksperymentalny, nowatorski projekt, który angażuje i zaprasza do orkiestry muzyków z różnych miast i poprzez wibracje żywych instrumentów wydmuchuje pozytywne emocje do społeczeństwa. Kolektyw złożony z kompozytora i performera Jana Feat'a, rapera i performera L.U.C (nagrodzonego m.in. Paszportem Polityki i Mateuszem Trójki) oraz dydaktyka akademickiego i aranżera Adama Lepki, przemierza Europę organizując kolejne surrealne performensy oraz mikro i makrokoncerty.

Czasem to wykonania z klaksonami samochodowymi na skrzyżowaniach.

https://www.youtube.com/watch?v=YUEs0gx9BC8

Czasem to udźwiękowienie Mistrzostw Europy i wykonanie z kibicami symfonii na orkiestrę dętą i tysiące trąb stadionowych.

Czasem koncerty pod batutą ruchomych schodów barcelońskiego metra

https://www.youtube.com/watch?v=9pI7cTLuGPw

Czasem dęte parady rowerowe.

https://www.youtube.com/watch?v=M9LUmiCwuNw

Czasem 300 osobowe koncerty i parady piesze, a czasem wielkie galowe wykonania z najciekawszymi europejskimi raperami (Promoe, "Looptroop", Rapsusklei, Woyza, L.U.C, Grubson, Joka "Kaliber 44") na największych prestiżowych scenach festiwali (m.in. Opener, Przegląd Piosenki Aktorskiej, Gdańsk Dźwiga Muzę).

REBEL BABEL koncertując łączy hip-hop, folk, funk i orkiestry dęte z wielojęzykowym rapem. Na scenie pojawiają się kilkudziesięcioosobowe składy złożone z muzyków brassowych z różnych krajów oraz raperzy, którzy recytują swoją poetykę w ojczystych językach. Koncerty mają nieprawdopodobną moc i siłę, są też interaktywne ze względu na angażowanie publiki i wspólne wykonania z amatorami, których zaopatrujemy w proste instrumenty.
L.U.C & REBEL BABEL ENSEMBLE

kup bilety WROCŁAW
Sala Gotycka w Starym Klasztorze 2019-11-16
16 listopada 2019
WROCŁAW

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: eventim
przysłano: 18 pazdziernika 2019 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca