Muzyka

Jazz w Akwarium | Krzysztof Ścierański

Niebywałe wydarzenie w Akwarium Krzysztof Ścierański Trio przeniesie nas mistrzowsko w rytm z radością improwizacji.

Koncert rozegrają:

Krzysztof Scieranski to jeden z najbardziej rozpoznawalnych polskich muzyków - basista, gitarzysta, kompozytor, showman. Od ponad 30 lat nieprzerwanie wybierany przez czytelników magazynu Jazz Forum gitarzystą basowym roku w plebiscycie Jazz Top. Zagrał tysiące koncertów na całym świecie. Nagrał 12 autorskich albumów, usłyszeć można go na ponad setce płyt innych wykonawców. Karierę jazzmana rozpoczął w latach 70-tych w legendarnym jazz-rockowym Laboratorium. Kilka lat później trafił do supergrupy Zbigniewa Namysłowskiego - Air Condition. Wkrótce potem wraz z Krzesimirem Dębskim współtworzył jeden za najważniejszych jazzowych zespołów lat 80-tych: String Connection, z którym grał nie tylko dla jazzowej publiczności, ale i występował na wielkich rockowych festiwalach.
Jego rozpoznawalne brzmienie można usłyszeć na wielu wybitnych, choć dalekich o jazzu płytach. To m. in. Marek Grechuta – Szalona Lokomotywa, Grzegorz Ciechowski – Obywatel G.C., Tak! Tak!, Wilki – Wilki, Edyta Bartosiewicz – Love.


Już od początku lat 80-tych zaczął występować solo, co stało się sensacją na polskiej scenie muzycznej, gdzie dotąd basiści zadawalali się tylko miejscem w sekcji rytmicznej. Nadal lubi występować solo, choć od połowy lat 80-tych nagrywa kolejne autorskie płyty i koncertuje z towarzyszeniem własnych zespołów. Był częścią jazz-rockowych super-grup Music Painters oraz Colors. Wszedł również w skład reaktywowanych zespołów String Connection oraz Laboratorium. Jego najnowszy solowy album Night Lakes, gdzie wystąpił również w roli gitarzysty spotkał się z bardzo dobrym przyjęciem krytyki, a materiał z płyty nadal można usłyszeć na koncertach.

Waldemar Gołębski, kompozytor, aranżer, muzyk grający na elektronicznym instrumencie dętym EWI. Stosując wyjątkowe techniki artykulacyjne i spory zestaw syntezatorów sterowanych przez EWI, jestem jedynym w swoim rodzaju muzykiem grającym na analogu w ten sposób. Jako bardzo wszechstronny muzyk sesyjny bierze udział‚ w różnych przedsięwzięciach artystycznych - zarówno z kręgu poezji, bluesa, jazzu jak i muzyki współczesnej klasycznej.
Na przełomie lat 80 i 90 prowadził Szkołę Muzyki Rozrywkowej, a następnie także Big Band „Cracow Youth Jazz Ensemble” przy Państwowej Szkole Muzycznej im. Mieczysława Karłowicza w Krakowie. Przez wiele lat współpracował z Zakopiańską Akademią Sztuki przy organizacji Międzynarodowych Mistrzowskich Muzycznych Kursów Muzycznych. Jest autorem aranżacji, także orkiestrowych i kompozycji jazzowych i muzyki teatralnej. Na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat wystąpił z wieloma cenionymi na arenie współczesnego jazzu muzykami takimi jak Ryszard Styła, Vitold Rek, Andrzej Rusek, Arek Skolik, Cezary Konrad, Adam Kowalewski, Krzysztof Ścierański, Włodzimierz Kiniorski, Janusz Strobel czy Antoni Krupa.


Członek formacji „Spectrum Session” Ryszarda Styły, „Simple Free” Włodzimierza Kiniorskiego, lider i założyciel projektu „Niteline Jazz”.

Marcin Ścierański - perkusista, absolwent Autorskiej Szkoły Muzyki Rozrywkowej i Jazzu im. Krzysztofa Komedy w klasie Bogdana Kulika, nauczyciel w szkole ASMRiJ im. Krzysztofa Komedy oraz w szkole Yamaha. Współpracował z wieloma artystami reprezentującymi stylistyki: jazz, pop, rock, metal, muzyka autorska, poezja śpiewana, m.in. Przemysław Gintrowski, Krzysztof Ścierański, Halina Frąckowiak, Percival Shuttenbach, Soniamiki, Kochankowie Gwiezdnych Przestrzeni, Tama, Helroth, Kwiat Jabłoni, Joanna Pawlik, a także sesyjnie współpracował z Mery Spolsky oraz z Rafałem Majewskim. Brał udział w wielu festiwalach muzycznych w Polsce i za granicą, w tym KFPP w Opolu, Pol and Rock Festiwal, Open’er festiwal, Timishort Film Festival w Rumunii oraz Ragnardrock we Francji. 

Jazz w Akwarium | Krzysztof Ścierański

kup bilety WARSZAWA
Akwarium - Skwer Hoovera 2019-10-29
29 pazdziernika 2019
WARSZAWA

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: eventim
przysłano: 20 pazdziernika 2019 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca