Muzyka

"Wolność" Tymona Tymańskiego

Piosenka "Wolność" promuje solowy album Tymona Tymańskiego "Paszkwile".
"Paszkwile" to debiutancka solowa płyta Tymona Tymańskiego, na którą składa się 12 utworów zawierających obserwacje polityczno-społeczno-światopoglądowych. Muzycznie to mieszanka postrocka, postjazzu i elektroniki. Płytę będzie można usłyszeć na rozpoczynającej się 25 października w warszawskiej Hydrozagadce trasie koncertowej. Album promuje singiel "Wolność".

Solowy album Tymona Tymańskiego "Paszkwile" to jego indywidualny i w pełni niezależny głos na temat spraw, które nurtują współczesną Polskę. Teksty są efektem wnikliwej obserwacji, która przełożyła się na silną potrzebę ostrzeżenia przed zagrożeniem monopartyjnością i reżimem. Tymon opowiada też o swoim doświadczeniu polskiej wolności po 1989 roku, zachęcając do postawienia na indywidualizm, tolerancję i otwartość.

- Przez 27 lat nie przyszło mi do głowy, żeby agitować, pouczać i udzielać wykładów o tolerancji i wolności, o dewaluacji wartości narodowych i wzroście znaczenia wartości jednostkowych. Na płycie
bynajmniej nie odkrywam Ameryki, o co dzisiaj trudno - mówi Tymon Tymański. - Wszystkie te racje znajdziecie państwo genialnie i logicznie wyłożone choćby w "Dziennikach" Gombrowicza czy jego "Rozmowach z Dominikiem DeRoux". A jednak z różnych przyczyn Polacy nie odrobili tych ważnych lekcji światopoglądowych, które uwalniają umysł z mentalnej ciasnoty.

W produkcji płyty wziął udział stały kwartet Tymańskiego złożony z gitarzysty i współproducenta Marcina Gałązki, pianisty Michała Wandzilaka i perkusisty Tomasza Kopra. Dodatkowo skorzystano z talentów zaprzyjaźnionego bębniarza grupy Blinded Łukasza Kumańskiego oraz perkusisty Jacka Prościńskiego i saksofonisty Michała Jana Ciesielskiego. Dzięki takiemu połączeniu muzycznych osobowości udało się stworzyć ambitny i eklektyczny album stanowiący kolaż postrocka, postjazzu i elektroniki.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 25 pazdziernika 2019 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca