Muzyka

Nowa piosenka George a Michaela

6 listopada w programie "The Zoe Ball Breakfast Show" stacji BBC Radio 2 odbędzie się premiera nowej kompozycji George'a Michaela.
Spadkobiercy George'a Michaela zgodzili się udostępnić nieznaną wcześniej kompozycję "This Is How" na potrzeby soundtracku komedii romantycznej "Last Christmas".

- Byłam i jestem wielką fanką Wham! i George'a Michaela, i chociaż nie ma go już z nami, jego muzyka ciągle daje nam radość - mówi Zoe Ball. - Jestem zaszczycona, że mogę zaprezentować tę nieznaną wcześniej piosenkę George'a podczas mojego programu.

"Last Christmas" to produkcja zainspirowana muzyką George´a Michaela i Wham! Film wyreżyserował Paul Feig, a scenariusz napisała laureatka Oscara, Emma Thompson. W głównych rolach zobaczymy Emilię Clarke oraz Henry´ego Goldinga.

Płyta ze ścieżką dźwiękową do filmu zawiera trzy utwory Wham!, m.in. "Last Christmas" oraz "Everything She Wants", a także dwanaście przebojów George'a Michaela, w tym jeden niepublikowany dotychczas utwór. Album ukaże się 8 listopada oraz 15 listopada w wydaniu LP. Na ekrany kinowe w Polsce film wchodzi 29 listopada.

Wspominając swoje spotkanie z Georgem Michaelem, które doprowadziło do powstania filmu, Emma Thompson powiedziała: "Mądrość i emocjonalna głębia tekstów George'a zawsze robiły na mnie ogromne wrażenie. Wiele osób czuje, że są one jakby stworzone do filmu. Gdy spotkałam George'a i doświadczyłam jego ciepła i zrozumienia, jakie od niego biło, uświadomiłam sobie, że ten film jest stworzony po to, by oddać hołd tym piosenkom".

Wszystkie piosenki, które można usłyszeć w filmie oraz na towarzyszącej mu płycie, zostały napisane i wyprodukowane przez George'a Michaela, poza "This Is How (We Want You To Get High)" - niepublikowanego wcześniej utworu, którego autorami są George Michael i James Jackman.

Historia powstania filmu rozpoczyna się od spotkania dwóch osób - brytyjskiego producenta filmowego Davida Livingstone'a i Emmy Thompson oraz ich rozmowy na temat ich miłości do piosenki "Last Christmas". Wtedy też pojawił się pomysł, by stworzyć film zainspirowany tym utworem. Wiosną 2013 roku Emma Thompson odwiedziła George'a Michaela w jego domu w Londynie. Artysta wyraził wtedy aprobatę dla tego pomysłu.

Ścieżka dźwiękowa do filmu zawiera wszystkie uwielbiane hity George'a, takie jak "Faith", "Fastlove", "Freedom '90" i "Too Funky", a także kilka niespodzianek takich jak "Heal The Pain", "Waiting for that Day" oraz wersja MTV Unplugged utworu "Praying For Time".

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 5 listopada 2019 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca