Muzyka

Lipali pyta "Kim jestem?"

"Kim jestem?" to nowy utwór Lipali, który zapowiada szósty studyjny album zespołu "Mosty, rzeki, ludzie". Płyta ukaże się 22 listopada.
Od poprzedniego albumu "Fasady" (nominacja do Fryderyka 2016) minęły 4 lata.

- Był to czas przemyśleń, nowych pomysłów i inspiracji. Czujemy się bardziej dojrzali, doświadczeni życiem. W zespole jest teraz dużo spokoju, rodzą się dzieci - mówi perkusista Łukasz Jeleniewski. - Pojawił się też nowy basista. Ślady tego wszystkiego odnaleźć będzie można na albumie "Mosty, rzeki, ludzie". Przedsmakiem nowego wydawnictwa jest singel "Kim jestem?".

Utwór z jednej strony spokojny, lekki, wręcz bujający, z drugiej - skłaniający do odpowiedzi na poważne, tytułowe pytanie. Tekst piosenki to refleksja na temat kondycji człowieka w dzisiejszym świecie, systemu wartości i świadomość samego siebie.

9 listopada grupa wyrusza w trasę koncertową, podczas której wystąpi w kilkunastu miastach, promując nowe wydawnictwo. Na liście w tym roku są: Tychy (9.11), Bielsko-Biała (10.11), Mogilno (11.11), Wojkowice (22.11), Poznań (23.11), Gdańsk (30.11 i 1.12), Białystok (6.12), Bydgoszcz (7.12), Kraków (14.12), Łódź (15.12) i Warszawa (16.12).

Zespół Lipali powstał w 2000 roku na bazie solowego projektu Tomka "Lipy" Lipnickiego, rok po rozpadzie legendarnej grupy Illusion. Obecnie, poza liderem, zespół tworzą Łukasz "Luk" Jeleniewski, Roman Bereźnicki i Łukasz "Gajowy" Gajowniczek. Lipali 13 razy był nominowany do Fryderyka, dwukrotnie zdobywając statuetkę w kategorii wokalista roku.
Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 5 listopada 2019 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca