Muzyka

Senna Paulina Przybysz

W styczniu 2020 nadejdzie "Odwilż" i nie mamy tu na myśli zjawisk atmosferycznych, mowa o czwartym, solowym albumie Pauliny Przybysz.
- Senność to pierwszy singel zapowiadający album "Odwilż", który ma ukazać się w styczniu 2020 - mówi Paulina Przybysz. - Przebodźcowana obywatelka kontra rozmyta percepcja intuicji. Przedmieścia, gdzieś między lasem a betonem, proces rozmrażania twardych poglądów, odpuszczenie, tęsknota za naturą, której przyszłość zlewa się z wizją wspomnienia... Z resztą, sami powiedzcie co czujecie po wysłuchaniu tego numeru.

- Proces powstawania wideo zaczął się już około rok temu, kiedy Mambi (Magdalena Bujas) przedstawiła nas sobie z Pauliną - mówi Jakub Blank reżyser teledysku. - Słuchaliśmy nieskończonych jeszcze wersji różnych piosenek z płyty i przerzucaliśmy się pomysłami i wizjami obrazowania tych numerów. Wszystkie drogi myśli prowadziły nas do lasu, który w naturalny sposób inspirował Paulinę przy tworzeniu tego albumu. Cała produkcja była wynikiem przyjacielskiej miłości, w której każdy z nas szukał przestrzeni na swoje artystyczne wizje bez większych kompromisów. "Senność" miała być poniekąd snem umysłu strapionego obecną sytuacją świata i prognozami na przyszłość, które atakują nas ze świata mediów. Postać zagrana przez Helenę jest w jakiś sposób symbolem człowieka uciekającego od problemów i ciężkości świadomości ale ostatnie ujęcia symbolizują nadzieje zmiany, przebudzenia które podpowiada nam od zawsze natura.

W styczniu 2020 nadejdzie "Odwilż". Trochę wcześnie, ale świat się nieco gubi i dawne porządki przestają działać w oczywisty sposób. Nowy album Pauliny to zbiór utworów stworzonych zimą 2018/2019 roku na poddaszu w małej pracowni w lesie z widokiem na drzewa uginające się pod czapami śniegu, a potem skraplające się w słońcu. Podobnie artystka opisuje swoje emocje i przemyślenia przy pracy nad albumem. Tradycyjnie tworzyła muzykę przy współpracy z młodymi, zdolnymi producentami. Za produkcje odpowiedzialni są Vito i Amar znani ze składu Bitamina, Paweł Stachowiak (Kroki, Eabs), Marek Pędziwiatr, Spisek 1 (Night Marks, EABS), Adam Kabaciński, Max Psuja. Usłyszymy bębny Wiktorii Jakubowksiej i głosy niezwykłych skrzętnie wyselekcjonowanych gości, takich jak Vito, Dawid Podsiadło czy przyszłość kobiecego hip hopu Ryfa Ri. Za brzmienie podobnie jak na "Chodź tu", czy przy nagraniach "Rity Pax", odpowiada Jacek Antosik. Znajdziemy tu klasyczne strumienie świadomości o tematyce społecznej, duchowej, futurystycznej, romantycznej i intymnej.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 8 listopada 2019 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca