Muzyka

Amerykanie walczą o Midway i słuchają George a Michaela

"Midway" to najchętniej oglądany film mijającego weekendu w USA.
Gwiazdorska obsada (Luke Evans, Woody Harrelson, Patrick Wilson, Mandy Moore, Dennis Quaid, Ed Skrein, Alexander Ludwig, Aaron Eckhart, Nick Jonas) w opowieści o braterstwie, przyjaźni, a przede wszystkim odwadze dowódców i żołnierzy, którzy zatriumfowali nad potężnym przeciwnikiem. Wojna na Pacyfiku, której początek dał atak Japonii na bazę Pearl Harbour, od początku układała się po myśli japońskiego dowództwa. Duża część amerykańskiej floty wojennej uległa zniszczeniu, a dowództwo, szczególnie polityczne, nie potrafiło odnaleźć się w nowej sytuacji. W takich okolicznościach amerykańska baza na Midway pełniła rolę ostatniego szańca obrony, po przerwaniu którego Japonia zapanuje niepodzielnie na Pacyfiku co może przesądzić o losach wojny. Roland Emmerich dzieje bitwy pozwala nam śledzić oczami zwykłych marynarzy, pilotów, a także generałów i polityków, których decyzje miały zdecydować o życiu tysięcy ludzi. Film zarobił w trzy dni 17,5 milionów dolarów.

"Doktor Sen" to napisana w 2013 roku kontynuacja "Lśnienia". Bohaterem jest 40-letni Danny Torrance, który dręczony koszmarami błąka się po Ameryce, aż w końcu osiada w miasteczku w New Hampshire. Tutaj za sprawą swych zdolności pomaga umierającym ludziom, którzy nadają mu pseudonim Doktor Sen. Wkrótce życie Danny'ego zostanie zagrożone z powodu organizacji poszukującej ludzi z jego zdolnościami. W roli głównej występuje Ewan McGregor. Film zajął drugą pozycję z wynikiem 14,1 milionów dolarów.

Na trzeciej pozycji wylądowała komedia "Playing with Fire" z wynikiem 12,8 milionów dolarów. Akcja filmu obraca się wokół grupy szalonych strażaków, którzy trafiają na godnych siebie, gdy z pożaru lasu ratują trójkę nie mniej szalonych dzieciaków. John Cena gra strażaka, a Brianna Hildebrand najstarszą z trójki uratowanej z pożaru. Judy Greer wciela się w dziewczynę strażaka portretowanego przez Cenę. W filmie grają także Keegan-Michael Key, John Leguizamo i Dennis Haybert.

Ostatnia nowość to komedia romantyczna "Last Christmas" inspirowana muzyką George'a Michaela. Film wyreżyserował Paul Feig, a scenariusz napisała laureatka Oscara, Emma Thompson. W głównych rolach zobaczymy Emilię Clarke oraz Henry´ego Goldinga. Produkcja przyniosła 11,6 milionów dolarów dochodu.

Oto Top 10:
1. "Midway" - 17,5 mln dolarów
2. "Doktor Sen" - 14,1 mln dolarów
3. "Playing with Fire" - 12,8 mln dolarów
4. "Last Christmas" - 11,6 mln dolarów
5. "Terminator: Mroczne przeznaczenie" - 10,8 mln dolarów
6. "Joker" - 9,2 mln dolarów
7. "Czarownica 2" - 8 mln dolarów
8. "Harriet" - 7,2 mln dolarów
9. "Zombieland: Kulki w łeb" - 4,3 mln dolarów
10. "Rodzina Addamsów" - 4,2 mln dolarów

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 11 listopada 2019 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca