Muzyka

Dzambo agusevi orchestra

Džambo Aguševi Orchestra - laureat festiwalu Guča zagra we Wrocławiu!

Ethno Jazz Festival zaprasza na kolejne spotkanie z porywająca muzyką Bałkanów!

23 kwietnia w Sali Gotyckiej w Starym Klasztorze wystąpią zdobywcy głównej nagrody legendarnego festiwalu bałkańskich orkiestr dętych w Guča - DŽAMBO AGUŠEVI ORCHESTRA z Macedonii!

Džambo Agušev urodził się w małym macedońskim mieście Strumica w 1987 roku w rodzinie muzyków.

W czasach dziecięcych wyrażał zainteresowanie grą na trąbce, by później zabrać się za to na poważnie.

Każdego dnia nalegał, by móc towarzyszyć ojcu muzykowi na próbach, gdzie uważnie słuchał i obserwował miejscowych muzyków .

Jego marzeniem było posiadanie własnej trąbki, lecz jego rodzina nie chciała go spełnić, gdyż wiedziała jak ciężkie jest życie muzyka.

Z czasem, ojciec widząc zaangażowanie chłopca, wręczył mu jego pierwszą trąbkę. Od tamtej pory Dzambo był nie do zatrzymania, postawił sobie za punkt honoru zostanie najlepszym trębaczem na Bałkanach i zamierzał tego dokonać. Gdy większość chłopców w jego wieku w Strumicy grało w piłkę nożną, Dzambo grał na trąbce, ciągle doskonaląc swoje umiejętności, aż dostał się do orkiestry jego wuja w zaskakującym wieku 11 lat.

Chłopiec wciąż się rozwijał. Mimo przywiązania do lokalnej muzyki, Dzambo miał uszy szeroko otwarte, słuchając i czerpiąc inspiracje z jazzu, soulu, funku, muzyki filmowej, jak i tureckiej. Z czasem wypracował swoje własne, charakterystyczne brzmienie.

Gdy dorósł, założył swój własny zespół i zaczął budować swoją reputację w całym regionie grając m.in. na weselach. Mówiono, że był najlepszym trębaczem weselnym w okolicy, co otworzyło mu furtkę do udziału w konkurach dla orkiestr dętych.

W 2006 roku Dzambo wraz z zespołem wziął udział w Festiwalu Trąbki w Kumanovo. Wynik? Pierwsze miejsce.

Dzambo Agusevi Orchestra stawali na podium co roku, aż do 2011 r. kiedy to "zabroniono" im rywalizacji, by dać szansę innym zespołom.

Następnie orkiestra Dzambo wzięła udział w festiwalu w Pehchevo zdobywając wszystkie nagrody. Po tym muzyk wiedział, że jest gotowy rywalizować z najlepszymi orkiestrami bałkańskimi na legendarnym festiwalu w Guca,

Od lat 60. XX wieku Guča zyskała międzynarodową reputację jako najważniejsza na świecie bitwa orkiestr dętych.

Latem 2011 roku, Orkiestra Džambo Aguševi otrzymała pierwszą nagrodę i zapisała swoje imię w historii tego słynnego wydarzenia: zarówno sędziowie, jak i publiczność byli pod ogromnym wrażeniem.

Po takich osiągnięciach Dzambo mógł spocząć na laurach, zarabiając fortunę grając na weselach i komercyjnych imprezach, lecz nie tym chciał się zajmować. Jego celem stało się zdobycie serc publiczności w Europie i poza nią.

Kolejnym przystankiem na europejskiej trasie koncertowej będzie Wrocław!

Korzystaj z najlepszych zasobów HTML, CSS, JavaScript, aby uzyskac idealny kod w swoich projektach internetowych

DZAMBO AGUSEVI ORCHESTRA

kup bilety WROCŁAW
Sala Gotycka w Starym Klasztorze 2022-03-24
23 kwietnia 2020
WROCŁAW

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: eventim
przysłano: 17 listopada 2019 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca