Muzyka

Igor Herbut potrafi tylko pisać i śpiewać

Igor Herbut zaprezentował klip do piosenki "Jasny".
"Jasny" to pierwszy utwór zapowiadający solowy album Igora Herbuta. Jest on zwieńczeniem solowej trasy i jednoczesnym otwarciem się na nowy rozdział w życiu artystycznym i prywatnym artysty. Latem tego roku Igor został ojcem. I to właśnie to przeżycie stanowiło główną inspirację do powstania utworu.

- W lipcu urodził się mój syn. Ma na imię Kai. Rozjaśnił moje życie. O tym śpiewam. O tym chciałbym opowiedzieć. Moje życie stało się lepsze - mówi Igor Herbut. - Chciałbym teraz, za pośrednictwem muzyki, przekazać innym choć trochę tej miłości, którą otrzymałem. Bo ja tylko to potrafię. Tylko pisać i śpiewać.

Po siedmiu latach pracy z zespołem LemON, nominacjach do Fryderyków, wielu złotych i platynowych płytach, na początku tego roku Igor wyruszył w solową trasę, w czasie której wystąpił na scenie sam, akompaniując sobie na pianinie. Bilety na koncerty wyprzedały się w kilkanaście minut, a Igor dał się poznać publiczności z zupełnie nieznanej strony.

Obraz do utworu "Jasny" wyreżyserowała Kalina Alabrudzińska, której filmy były prezentowane i wyróżniane na wielu festiwalach, m.in. w Gdyni, Cannes, San Sebastian, Berlinie i na MFF Nowe Horyzonty. Autorem zdjęć jest Szwed, Nils Crone. Koncepcja klipu powstała jednak w domu Igora.

- Zainspirowały mnie przepiękne ręcznie robione mobile, które zamówiliśmy dla mojego syna i które codziennie razem obserwujemy - mówi Igor Herbut. - Wykonała je na nasze zamówienie Gabriela Daszczyk (@littledot), wyjątkowa osoba, która uświadomiła mi, jak świat od pierwszych dni życia postrzega swoimi młodziutkimi zmysłami mój syn. To bardzo fascynujące i inspirujące, jak bardzo możemy wspierać rozwój dziecka tym, jak spędzamy z nim czas. Mógłbym o tym opowiadać godzinami.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 20 listopada 2019 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca