Muzyka

One Light Festiwal

#ONELIGHT ŚWIĄTECZNY FESTIWAL KULTUR

W dniach 20-22 grudnia 2019 zapraszamy na pierwszy w Polsce ŚWIĄTECZNY FESTIWAL KULTUR #ONELIGHT z udziałem Adama Sztaby, Katarzyny Nosowskiej, Kayah oraz wielu innych artystów z Polski i zagranicy.

W grudniu 2019 roku będziemy świadkami niezwykłego wydarzenia. Boże Narodzenie i żydowskie święto Chanuka, przypadają niemal w tym samym czasie. Na scenie #onelight ich gwiazdy rozbłysnął jednym blaskiem.

Świąteczny Festiwal Kultur będzie niezwykłym wydarzeniem muzycznym skupiającym się na pojednaniu, radości i wspólnym celebrowaniu Świąt Bożego Narodzenia oraz Chanuki. Na zaproszenie organizatora, Miracle of Israel, udział w Festiwalu Kultur potwierdzili Kayah, Katarzyna Nosowska, Igor Herbut, Krzysztof Zalewski, Skubas, Dawid Kwiatkowski oraz Adam Sztaba z orkiestrą – jedni z najważniejszych artystów polskiej sceny muzycznej, by pokazać wspólne tradycje obrządku chrześcijańskiego i żydowskiego poprzez muzykę. Wraz z nimi wystąpią także artyści z Izraela czy Stanów Zjednoczonych, jak np. Maurice Sklar, Miqedem czy Klezmeranians. Pod kierunkiem artystycznym
Adama Sztaby, zaprezentowane zostaną nowoczesne interpretacje tradycyjnych świątecznych pieśni i utworów muzyki żydowskiej i chrześcijańskiej, polskiej.

Festiwal to niezwykła okazja, by zbliżyć do siebie dwie kultury, które przez wieki oddziaływały na siebie oraz czerpały wzajemną inspirację ze swojego dziedzictwa.

Organizator przekaże dochód z biletów na cele charytatywne.

MIEJSCE:

Centrum Targowo-Kongresowym Global Expo przy ul. Modlińskiej 6D w Warszawie.

PROGRAM:

PIĄTEK, 20.12, godz. 19:00

  • Koncert #ONELIGHT z udziałem Kayah, Katarzyny Nosowskiej, Krzysztofa Zalewskiego, Igora Herbuta, Adama Sztaby z orkiestrą oraz międzynarodowych gości: Maurice Sklar, Miqedem, Klezmeranians
  • Przesłanie jedności i nadziei – historia Jonathana Bernisa, żydowskiego rabina polskiego pochodzenia

SOBOTA, 21.12, godz. 19:00

  • Koncert #ONELIGHT z udziałem Kayah, Katarzyny Nosowskiej, Skubasa, Dawida Kwiatkowskiego, Adama Sztaby z orkiestrą oraz międzynarodowych gości: Maurice Sklar, Miqedem, Klezmeranians
  • Przesłanie jedności i nadziei – historia Jonathana Bernisa, żydowskiego rabina polskiego pochodzenia

NIEDZIELA, 22.12, godz. 11:00 - WSTĘP WOLNY!

  • #ONELIGHT – wspólne świętowanie. W tym dniu zapraszamy wszystkich do wspólnego świętowania przy dźwiękach żydowskich melodii, polskich kolęd, w atmosferze przedświątecznej radości.
  • Gościnnie: DownTown Brass
  • udział w niedzielnym świętowaniu jest BEZPŁATNY i nie wymaga rejestracji

ORGANIZATOR:

20 miast, 6 krajów, tysiące uczestników z całego świata – od 20 lat festiwale #onelight, organizowane przez fundację Miracles of Israel, budują mosty porozumienia kultur i tradycji chrześcijańskich i żydowskich, które przez stulecia żyły obok siebie.

INFORMACJE ORGANIZACYJNE:

Regulamin Imprezy dostępny na: www.onelightfestiwal.pl/regulamin. Zakup biletu jest równoznaczny z akceptacja regulaminu.

Wejście na teren obiektu otwieramy o godz. 17:00 (w piątek i sobotę), o godz. 10:00 (w niedzielę).

UWAGA: Udział w niedzielnym świętowaniu jest BEZPŁATNY i nie wymaga rejestracji.

One Light Festiwal

kup bilety WARSZAWA
Global EXPO 2019-12-21
od: 20 grudnia 2019
do: 21 grudnia 2019

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: eventim
przysłano: 21 listopada 2019 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca