Muzyka

Elektryczne Gitary ekologicznie

Elektryczne Gitary Kuby Sienkiewicza przedstawiają mocny, nowoczesny i ekologiczny manifest. "Najwyższa pora" to utwór o szczerym, proekologicznym przesłaniu, a towarzyszący mu teledysk zawiera drastyczne zdjęcia.
"Najwyższa pora" to pozornie ironiczny, a jednak niebezpiecznie proroczy utwór. Elektryczne Gitary ostrzegają przed katastrofą ekologiczną, publikując ważny kawałek z przesłaniem. To manifest, ale podany w formie charakterystycznej dla Elektrycznych Gitar - gitarowej, rytmicznej, zapadającej w pamięć.

Piosence towarzyszy teledysk - w reżyserii Sławka Pietrzaka. Wykorzystane zostały w nim materiały edukacyjne Greenpeace Polska.

- Misja tej organizacji jest nam bliska - mówi lider formacji, Kuba Sienkiewicz, a reżyser wideoklipu, Sławek Pietrzak, dodaje - Zależało nam, by pokazać, jak może wyglądać prawdziwa katastrofa ekologiczna. To, co wydaje się nam nierealne i odległe, dzieje się niedaleko nas i trzeba zrobić wszystko, by uświadomić jak najwięcej osób o zbliżającej się katastrofie. Widać to między innymi w reportażach Greenpeace.

Nowy album Elektrycznych Gitar ukaże się na przełomie lutego i marca przyszłego roku. Nie zabraknie na nim charakterystycznego dla zespołu brzmienia, choć zyska on zupełnie nowoczesny sznyt - za sprawą producenta, wspomnianego wcześniej Sławka Pietrzaka.

Elektryczne Gitary są obecne na scenie od niemal trzydziestu lat i od samych początków cieszą się niesłabnącą popularnością. Formacja ma na koncie kilkanaście albumów, rozpoznawalne hity takie, jak "Jestem z miasta", "Co ty tutaj robisz", "Dzieci". Stworzyli także soundtracki do wielu filmów, w tym do jednej z najpopularniejszych polskich komedii wszech czasów - "Kilera" w reżyserii Juliusza Machulskiego.

W roku 2020 zespół wyda nowy album - pierwszy nakładem SP Records.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 26 listopada 2019 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca