Muzyka

Gost i Svart Crown dwukrotnie wystąpią w Polsce

Gost i Svart Crown zagrają 28 lutego w warszawskiej Hydrozagadce oraz 29 lutego we wrocławskiej Pralni.
Gost to solowy projekt amerykańskiego producenta - Jamesa Lollara. Jego najnowszy album - "Valedicton", ukazał się 4 października 2019 roku. U boku Gost zaprezentuje się grupa Svart Crown. Francuzi zapowiedzieli niedawno kolejne wydawnictwo, którego premiera odbędzie się w przyszłym roku.

Zamiast biografii używa cytatu ze Starego Testamentu, kocha klasyków horroru, a na zdjęciach można go zobaczyć w charakterystycznej masce w kształcie trupiej czaszki. Gost to jeden z najciekawszych twórców synthwave, którego muzyka klasyfikowana jest przez recenzentów jako dark synth albo slasherwave.

Producent pochodzi z Teksasu i jego pierwszą miłością był Kiss. Potem zafascynował się również popem, a także muzyką filmową, chociażby Johna Carpentera, który jest jednym z jego idoli. Sam też tworzy kompozycje mroczne, tajemnicze, hipnotyczne, a także bardzo rytmiczne. Jeśli ktoś chciałby rozkręcić taneczną imprezę na Halloween, Gost będzie znakomitym wyborem.

Album "Non Paradisi" (inspirowany "Rajem utraconym" Johna Miltona) zebrał doskonałe recenzje. Opisywano go między innymi jako "najbardziej nihilistyczny taneczny album, jaki kiedykolwiek nagrano, coś pomiędzy Anaal Nathrakh i Justice". Gost gościł na wielu prestiżowych festiwalach. Rozkręcał imprezę między innymi na legendarnym, holenderskim Roadburn.

W grudniu 2004 roku w pięknej Nicei rozpoczął się bluźnierczy żywot black/deathmetalowego zespołu Svart Crown. Inicjatorem powstania kapeli był gitarzysta i wokalista Jean-Baptiste (JL) Le Bail, który pozostaje jedynym członkiem z pierwszego wcielenia grupy.

JL fascynowały i niezmiennie fascynują tematy diabelskie, dekadenckie i perwersyjne, a muzycznie zakochany był w graniu na styku black i death metalu o dość wysokim stopniu zaawansowania technicznego. Od czasu do czasu dodawał do utworów wstawki z innych terytoriów, co tylko uczyniło muzykę Svart Crown ciekawszą.

Zaczęło się od demo z 2006 roku. Potem Svart Crown nie bawił się już EP-ki, single, czy splity i wydawał wyłącznie duże płyty. Każda kolejna przyjmowana była coraz lepiej, a z największym uznaniem spotkał się album "Abrecation" z 2017 roku. Jeśli ktoś jest jednocześnie zafascynowany, chociażby Deathspell Omega, Morbid Angel albo Azarath, a jeszcze nie miał okazji zmierzyć się z twórczością Francuzów, niech czym prędzej podejmie wyzwanie.

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 28 listopada 2019 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca