Muzyka

"Kraina lodu 2" nadal na czele

"Kraina lodu 2" nadal króluje w kinach na całym świecie.
Animacja zarobiła w USA podczas świątecznego weekendu 85 milionów dolarów. Dochód całkowity to już 287 milionów dolarów, a na całym świecie aż 738 milionów dolarów. Miliard zostanie przekroczony w tym tygodniu.

Całkiem dobrze poradził sobie film "Na noże". Słynny autor powieści kryminalnych Harlan Trombley zostaje znaleziony martwy w swej posiadłości dzień po 85. urodzinach. Śledztwo prowadzi równie elegancki, co dociekliwy detektyw Benoit Blanc. Dzień przed fatalnym zejściem Trombleya w jego posiadłości odbyła się huczna uroczystość z udziałem całej jego dość szczególnej rodziny. Detektyw Blanc podejrzewa wszystkich, łącznie z najbardziej oddaną służącą denata. Z determinacją i wprawą przedziera się przez sieć rodzinnych zależności, zawiści, wzajemnych oskarżeń i finansowych oczekiwań. Motyw ma tu każdy, jak to w rodzinie. Okazji podczas urodzin seniora rodu nie brakowało także nikomu, ale sprawca może być tylko jeden. Zamknięci w luksusowej posiadłości, poddani nieszablonowym metodom śledczym Blanca, bliscy Trombleya zmuszeni są do podjęcia morderczej gry, której wynik pozostanie do ostatniej chwili zagadką. W filmie Riana Johnsona zagrali Daniel Craig, Chris Evans, Ana de Armas, Jamie Lee Curtis, Toni Collette, Don Johnson, Michael Shannon oraz Christopher Plummer. Dochód z weekendu to 27 milionów dolarów.

Druga nowość weekendu to obraz "Queen & Slim", który zarobił 11,7 milionów dolarów. "Queen & Slim" to opowieść o parze, która została zatrzymana przez policję i o tym jak ta chwila wpłynęła na ich życie. W filmie grają Daniel Kaluuya i Jodie Turner-Smith. Film porównywany jest do takich klasyków jak "Bonnie i Clyde" czy "Thelma i Luiza". Scenariusz napisała autorka "Ready Player One" Lena Waithe, a za reżyserię odpowiada Melina Matsoukas, dla której jest to kinowy debiut. W filmie grają także Chloë Sevigny, Indya Moore, Bokeem Woodbine, Thom Gossom Jr. oraz znany z Red Hot Chili Peppers, Flea.

Oto Top 10:
1. "Kraina lodu 2" - 85,3 mln dolarów
2. "Na noże" - 27 mln dolarów
3. "Le Mans '66" - 13,2 mln dolarów
4. "Cóż za piękny dzień" - 11,8 mln dolarów
5. "Queen & Slim" - 11,7 mln dolarów
6. "21 Bridges" - 5,8 mln dolarów
7. "Playing with Fire" - 4,2 mln dolarów
8. "Midway" - 4 mln dolarów
9. "Joker" - 2 mln dolarów
10. "Last Christmas" - 2 mln dolarów

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 2 grudnia 2019 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca