Muzyka

Marek Dyjak - Piękny instlator

Marek Dyjak - "Piękny instalator" - koncert


  W listopadzie do sklepów trafił nowy album Marka Dyjaka "Piękny instalator". Wokalista przyznaje, że klimat jego muzyki się zmienił i "Piękny instalator" odbiega od wcześniejszych krążków. - To inny rodzaj muzyki. Nie umiem tego opisać. Musicie Państwo posłuchać. Wydaje mi się, że nastąpił jakiś zwrot, jakaś progresja - mówi o swoim materiale artysta.

  "Piękny instalator" to tytuł albumu, a także piosenki do tekstu Jana Kondraka, która była próbą nawiązania do obrazu Jerzego Dudy-Gracza. Tą piosenką Marek Dyjak w 1995 roku wyśpiewał jedną z nagród Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie. Jak sam mówi: - Piosenka oczywiście została lekko zmodyfikowana, wcześniej była strasznie agresywna i wulgarna, co dało mi nagrodę, ale dziś nikt by jej nie chciał puścić w radiu, dlatego na potrzeby tego albumu została troszeczkę zmiękczona.

  Na płycie tę piosenkę Marek Dyjak wykonał w duecie z raperem Vieniem. Gościnnie na krążku pojawiły się także Renata Przemyk oraz Zosia Hiszpańska - młoda skrzypaczka, grająca temat do muzyki z filmu „Jasminum” Zygmunta Koniecznego, do którego słowa na potrzeby piosenki „Miriam” napisał Robert Kasprzycki.

MAREK DYJAK - PIĘKNY INSTALATOR - zmiana z dn. 05.03

bilety niedostępne ŁÓDŹ
Klub Wytwórnia 2020-09-20
od: 22 lutego 2020
do: 5 marca 2020

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: eventim
przysłano: 13 grudnia 2019 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca