Muzyka

Biffy Clyro prezentują "Instant History"

Biffy Clyro powracają z singlem "Instant History", który jako pierwszy zapowiada nadchodzący, ósmy album formacji.
Wyprodukowany przez Richa Costeya (Foo Fighters, Muse, The Killers) utwór "Instant History" to bezpośredni, głośny komunikat od tria. Nieustannie przesuwając granice swego brzmienia, na "Instant History" zespół obrał kolizyjny kurs na porywające melodie, agresję oraz niebotyczne refreny. Dynamiczna siła ich muzyki została odświeżona za sprawą wyrazistych, filmowych syntezatorów i urzekających harmonii wokalnych.

- Tym razem zależało nam, by po prostu wyłożyć kawę na ławę. "Instant History" to największy, najbardziej popowy numer, nad jakim pracowaliśmy - ekscytuje się frontman Simon Neil. - To fantastyczna zapowiedź, choć muzycznie nie odzwierciedla kierunku, jaki obraliśmy na płycie. Jeśli natomiast chodzi o tekst, dostajemy dobrą wskazówkę dotyczącą tego, o czym jest ten album: o uczeniu się na błędach i zrozumieniu, że można posunąć sprawy naprzód. Niektóre rzeczy będą podobne, ale nie będą takie same i nie możemy się tego bać.

Na nowym albumie zespół Biffy Clyro - którego skład uzupełniają bracia James (bas) i Ben (perkusja) Johnstonowie - wchodzi ze wszystkimi swymi umiejętnościami na wyższy poziom. Nagrali jedne z najbardziej chwytliwych refrenów w swej karierze, dodając do nich eksplodującą, pierwotną siłę i poruszające orkiestracje. Eklektyzm sprawia, że płyta jest nieprzewidywalna, szczególnie, że te najróżniejsze elementy często pojawiają się w ramach jednego utworu

Z niezależnej formacji Biffy Clyro stali się czołowymi przedstawicielami brytyjskiego rocka. Ich ostatnie płyty "Ellipsis" (2016) i "Opposites" (2013) z miejsca poszybowały na szczyt listy sprzedaży w Zjednoczonym Królestwie, po tym jak drogę utorowały im wcześniejsze wydawnictwa "Only Revolutions" (3. miejsce, 2009) i "Puzzle" (2. miejsce, 2007).

O sukcesie Biffy Clyro świadczy też szereg znaczących nagród, które zespół zdobył, w tym cztery NME Awards (dwukrotnie Najlepszy brytyjski zespół, Najlepszy zespół koncertowy i Najlepszy teledysk); cztery statuetki Kerrang! Awards (Najlepszy brytyjski zespół, Klasyczny autor piosenek, Najlepszy album i Najlepszy teledysk) oraz trzy Q Awards (Najlepszy zespół koncertowy, Najlepszy album i nagroda Fendera). Ponadto byli dwukrotnie nominowani do BRIT Awards (za każdym razem jako Najlepszy brytyjski zespół) oraz do Mercury Prize.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 21 lutego 2020 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca