Muzyka

Ifi Ude powraca z nowym singlem

"Tato, tato" otwiera kolejny rozdział w życiu Ifi i zapowiada nadchodzący materiał. W nowych utworach Ifi Ude zadaje pytania, na które wiele osób szuka odpowiedzi.
"Tato, tato" to próba odnalezienia brakującej relacji. To poszukiwanie nieobecnego ojca.

Ifi Ude to niezależna polska artystka o nigeryjskich korzeniach, która swobodnie przenika granice muzyki, sztuki i teatru. Ifi Ude od początku swojej artystycznej drogi, poszerza świadomość wielokulturową w Polsce i za granicą. Jej pierwsza płyta "Ifi Ude", która powstała dzięki finansowaniu społecznościowemu (crowdfunding), była nominowana do Fryderyka za debiutu roku.

Półfinalistka "Must Be The Music", jest wokalistką, performerką, autorką tekstów i muzyki. Napisała książkę dla dzieci "Zebra". Współpracowała z Teatrem Polskim, Teatrem Pieśni Kozła (Wrocław), Szkockim Teatrem Narodowym (Glasgow).

Występowała w filmach "Essential Killing" i "11 minut" Jerzego Skolimowskiego. Ifi Ude często współtworzy z artystami i producentami z całego świata. Współpracowała m.in z Polly Scattergood (Kate Melua) i Jack Chown (Jessy Ware) z Londynu, Ori Avni (Tel Aviv), Zumbaland (Tibilisi). Razem z Andrzejem Krzywym współprowadziła telewizyjny program muzyczny "Od Opola do Opola".

Obecnie Ifi Ude realizuje dwa projekty teatralne, "Staff Only" w reż. Katarzyny Kalwat (TR Warszawa) oraz "Czarno To Widzę" w reż. Ewy Kasprzyk (Teatr MY, Fundacja Omenaa Mensah). Fundusze ze sztuki posłużą do budowy szkoły w Ganie.

Prywatnie jest kochającą mamą, entuzjastką natury, ciekawych ludzi i książek.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 4 marca 2020 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca