Muzyka

Przed nami IV edycja Festiwalu Artystycznego Koniugacje z gościnnym udziałem Czesława Mozila

Festiwal Artystyczny Koniugacje to ogólnopolski przegląd muzyczny o charakterze konkursowym. Do udziału może się zgłosić każdy, kto wykonuje utwory z szeroko pojętego nurtu piosenki autorskiej bez względu na gatunek muzyczny oraz tematykę piosenki.

 

 

W dniach 13-14.03.2020 na sali widowiskowej Domu Kultury w Rawiczu odbędzie się czwarta edycja Festiwalu. Pierwszego dnia od godziny 17:00 wokaliści i zespoły będą występować przed pięcioosobowym jury. 

 

Do przesłuchań konkursowych organizatorzy zakwalifikowali 17 podmiotów:

 

Agata Babicz

AMOC

Andriej Kotin

Anna Maciejczyk/Ania Sama

Dawid Gębala

Krzysztof Rodak vel Ludwig van Goth

Laya i Meva

Lenda/Kozub

Milena Strońska z zespołem SORS

Mole

Nicole Sarna

No Brothers

Nutabene

Odskocznie

Ola Sakowska

Szymon Butor z zespołem

Zuza Wiśniewska

 

 

W tym roku w skład jury wchodzą:

Dariusz Taraszkiewicz - dyrektor artystyczny Festiwalu oraz dyrektor Domu Kultury w Rawiczu, aktor teatralny i filmowy, reżyser, muzyk;

Marian Przybył - polonista, poeta, kompozytor tworzący niegdyś muzykę dla Teatru Ósmego Dnia, w rawickim I Liceum Ogólnokształcącym przez wiele lat prowadził teatr, zespoły muzyczne, grupy wokalne czy recytatorów, zdobywających nagrody na ogólnopolskich przeglądach, twórca i mentor stowarzyszenia „Ruch Artystyczny KONIUGACJA”;

Jowita Augustyniak - pedagog wokalny, chórmistrz, instruktor emisji głosu, logopeda;

Bogusław Sobczuk - aktor, dziennikarz, redaktor radiowy i telewizyjny, konferansjer, filolog;

Czesław Mozil - gość tegorocznego Festiwalu; duńsko-polski piosenkarz, kompozytor, akordeonista, aktor dubbingu i osobowość telewizyjna.

 

 

W drugi dzień Festiwalu odbywać się będą próby oraz konsultacje i warsztaty z jurorami a zakończeniem będzie Wieczór Artystyczny KONIUGACJE, podczas którego wystąpią laureaci Festiwalu, zespół muzyczny Koniugacja oraz gość specjalny Festiwalu Czesław Mozil.

 

Muzyczny Stand-up Czesława Mozila to połączenie monodramu, stand-upu i koncertu jednego z najpopularniejszych współczesnych artystów.

Czy bycie alternatywnym artystą daje popularność wśród dresiarzy? Polska widziana z perspektywy podwójnego emigranta, żyjącego między Danią a Polską, kochającego absurdy obu tych krajów i patrzącego na wszystko z humorem. Historie z życia, opowiedziane za pomocą największych hitów Czesława. Przewrotna, słodko-gorzka i bardzo zabawna opowieść o patriotyzmie, emigracji i ojczyźnie, a także o codziennym życiu popularnego artysty. Co to znaczy odnieść sukces w Polsce? Jak siedzieć na ławce rezerwowych, a i tak strzelać gole?

 

 

Bilety na Wieczór Artystyczny KONIUGACJE można nabyć przez stronę internetową: https://www.bilety24.pl/koncert/koniugacje-czeslaw-mozil-58273

 

Wieczór Artystyczny KONIUGACJE będzie poprzedzony wernisażem wystawy Tomasza Bzdęgi "W królestwie umierającego słońca II" – godz. 18:00 Galeria Sala Piecowa Domu Kultury w Rawiczu.

 

Zapraszamy na fan page Festiwalu: https://www.facebook.com/festiwalartystycznykoniugacje/


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 5 marca 2020 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca