Muzyka

Cały świat tańczy w izolacji do nowego kawałka Tash Sultany

Tash Sultana opublikowała taneczny klip do piosenki "Pretty Lady".
Tash Sultana to muzyczna sensacja Australii, której historia przypomina fabułę filmu o muzyku, prosto z ulicy trafiającego na sceny największych sal koncertowych. Do serwisów cyfrowych trafił niedawno najnowszy singiel Tash - "Pretty Lady". Nowa piosenka, ukazująca niezwykły talent do opowiadania historii oraz niezwykły głos Tash przypomina, dlaczego tyle osób na świecie zakochało się w muzyce Sultany. Utwór powstał w domowym studiu, a jego początki nie były łatwe.

- Próby napisania tej piosenkę zajęły mi 6 lat. Tak jak zwykle, próbując coś nagrać, improwizuję na pętli podkładu, ale tym razem wciąż mnie coś zatrzymywało w tym samym momencie. Kawałek trafił do szuflady i przeleżał tam sporo czasu - mówi Tash Sultana. Kiedy Dann Hume i Matt Corby (współpracownicy Tash) byli w moim studiu, ten numer dostał nową szansę. To pierwszy utwór, w którego nagraniu tak duży udział mieli inni muzycy, ale bardzo mi pomogli go skończyć.

Tash Sultana potrafi grać na dwudziestu instrumentach i słynie z samodzielności.

Teledysk do piosenki ma jeden cel - dać światu odrobinę uśmiechu w tym trudnym czasie, a przy okazji pokazać, że wszyscy jesteśmy w tym razem. Przyjaciele rodzina i fani z całego świata otrzymali wcześniej zadanie - dostali od Tash krótki fragment piosenki, z prośbą o nagranie się, jak tańczą i bawią się w swoich domach do "Pretty Lady". Tash Sultana zachęca do kontynuowania tego pomysłu, poprzez publikowanie w mediach społecznościowych swoich filmików, oznaczając je hasztagiem #prettyladychallenge.

Muzyczna droga Tash Sultany zaczyna się w Melbourne w wieku 3 lat, od otrzymania gitary od dziadka. Kolejne przystanki to między innymi występowanie w liceum, granie na ulicy, żeby zarobić na przetrwanie, a wreszcie założenie kanału na YouTube i zgromadzenie milionów wyświetleń. W 2018 roku ukazał się świetnie przyjęty debiutancki album Tash Sultany "Flow State". 2019 rok był dla niej bardzo pracowity - złożyły się na niego występy w klubach i stacjach radiowych na całym świecie oraz wyprzedana trasa po Australii, na którą kupiono ponad 70 tysięcy biletów. Singiel "Jungle" zdobył dwukrotną platynę w Australii, a "Notion EP" złoto. W tym roku ukaże się nowy album Tash Sultany.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 14 kwietnia 2020 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca