Muzyka

Caribou na OFF Festivalu 2021

Caribou pierwszym potwierdzonym headlinerem przyszłorocznego OFF Festivalu.
Wydany w tym roku "Suddenly", nowy album Caribou, jest wart każdej minuty czekania - a od poprzedniego minęło przecież sześć lat! Niewielu jest twórców muzyki elektronicznej, których utwory równie dobrze sprawdzają się w klubach Ibizy, jak i na słuchawkach, w twoim ulubionym fotelu. Jak to celnie ujął recenzent "Guardiana", Caribou funkcjonuje "w swojej własnej niszy, gdzie singer-songwriter spotyka autora muzyki elektronicznej, gdzie wrodzone wyczucie popu i parkietu tanecznego koegzystuje z eksperymentami".

Dana Snaitha gościliśmy już na festiwalu w 2008, ale to było inne miasto i inny OFF. Inne było Caribou, jeszcze przed wspaniałymi "Swim" i "Our Love", na których wykrystalizował się obecny styl projektu, oparty na ciepłej, onirycznej elektronice i nieskrępowanej grze wyobraźni.

Ale już wtedy koncerty projektu były przeżyciem, którego nie da się zapomnieć. Sprawdzamy w serwisie Porcys, jak się podobało: "Mysłowicki koncert, jak już pewnie wiele razy czytaliście, komentowany jest entuzjastycznie. Od krótkiego genialne po młodzieńcze k**wa stary nie zasnę tej nocy - oto co mi się zdarzyło osobiście usłyszeć na ten temat. (...) nie tylko wierzę słowom znajomych ale i się z nimi zgadzam, popieram, dajcie do podpisu. Krystaliczne nagłośnienie, precyzja gry godna zegarmistrza sprzed wojny, sztubacka radość z muzyki i w kilka sekund poczułem wzruszenie, które zresztą wydawało się być oczywiste dla całej publiczności".

Tak było 12 lat temu. Jeszcze lepiej będzie za rok. Do zobaczenia!

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 8 maja 2020 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca