Muzyka

"Les Chants Virtuelles" - wirtualny projekt muzyczny

 

Les Chants Virtuelles to projekt twórczy powołany do życia przez Tomasza Pauszka (kompozytor z kręgu muzyki elektronicznej). Jest częścią o wiele większego projektu B-SIDES.

 

LCV polega na zdalnej współpracy, a dokładnie na tworzeniu utworów na podstawie dostarczonych przez Tomasza ścieżek. Ścieżki dźwiękowe zostały udostępnione przez pomysłodawcę na dysku googla. Szczegółowy opis projektu, powstałe utwory, terminy, itp. można znaleźć w specjalnie utworzonej grupie na Facebooku:  

W grupie tej prezentowane są też gotowe utwory (kompozycje są dostępne na Soundcloud). Po zakończeniu projektu zostanie stworzony wirtualny album streamingowy. Po 31.05.2020 zacznie się proces tworzenia płyty. Premiera jest zaplanowana na 30.06.2020 w streamingach i sklepach z plikami muzycznymi. 

 

W trakcie trwania akcji Tomasz Pauszek zaskoczył niespodzianką wizualną, cytuję: 

Pomyślałem sobie, że skoro Les Chants Virtuelles jest projektem wirtualnym, cyfrowym i opartym o tysiące bitów przesyłanych między nami, to warto też okrasić go jakimś elementem wizualnym. Zatem przygotowałem 19 „grafik” (tyle samo, ile ścieżek audio), opartych o zakłócenia w przesyle cyfrowym. Codziennie, aż do końca maja, czyli do zamknięcia projektu, będę wrzucał jeden element graficzny. Wszyscy uczestnicy projektu otrzymają komplet grafik w postaci jpg, wraz całym materiałem audio. 

 

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 16 maja 2020 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca