Muzyka

Szanty w Starym Klasztorze - reaktywacja! - SZKOCKA TRUPA

Szanty w Starym Klasztorze - reaktywacja!

Po trzech miesiącach przerwy, przyszła najwyższa pora na spotkanie z szantami! Wszystkich spragnionych wspólnego śpiewania żeglarskich hitów zapraszamy 20 czerwca na Letnią Scenę Starego Klasztoru na pierwszy "pokoronawirusowy" szantowy wieczór, który poprowadzi, doskonale znany wrocławskiej publiczności, lider grupy Mechanicy Shanty, HENRYK CZEKAŁA „SZKOT, wraz ze swoją formacją SZKOCKA TRUPA. Formuła naszego spotkania jest otwarta i liczymy, że do wspólnego śpiewania ze "Szkotem" dołączą shantymani reprezentujący wrocławską scenę piosenki żeglarskiej.

Szkocka Trupa to zespół, który założył w 2004 roku Henryk Czekała „Szkot”, na co dzień lider grupy Mechanicy Shanty, a jeszcze wcześniej współzałożyciel Ryczących Dwudziestek. Od 2014 r. Szkocka pojawia się częściej w składzie, osadzonym o muzyków z rodzinnego miasta Szkota - Bytomia (Jacek Kądziołka, Kamil Piotrowski). Każdy z tych muzyków wnosi do Szkockiej Trupy część siebie, swoich doświadczeń, wrażliwości i umiejętności, wyniesionych z wieloletniej już działalności na scenie folkowej czy żeglarskiej, wspólnie tworząc niezłą mieszankę styli, a ta możliwość konfiguracji składów, sprawia, że praktycznie każdy koncert jest inny, zaskakujący.

Niezmienny jest za to program koncertów - są to zawsze ulubione utwory lidera, a wśród nich są i te dawne pieśni folkowe, oparte o źródła amerykańskie czy irlandzkie, jak i współczesne piosenki żeglarskie, zarówno autorstwa Czekały (znane dobrze fanom z repertuaru Mechaników Shanty, Ryczących Dwudziestek czy solowych koncertów) oraz innych autorów: Jerzego Porębskiego, Witka Zamojskiego, Marka Szurawskiego, Tomka Opoki, Janusza Sikorskiego, Andrzeja Koryckiego, Mirka Kowalewskiego i wielu, wielu innych. Oczywiście, w programie nie brakuje także szant - marynarskich pieśni pracy dawnych pokładów.

Tylko na koncertach Szkockiej można usłyszeć obok siebie takie hity żeglarskiej sceny jak „Hiszpańskie dziewczyny”, „Cztery piwka”, „Umbriaga”, „Jacht rock’n’roll” „Molly Malone”, „Klipry”, „Wzgórza Walii”, „Maui” czy „Sześć błota stóp”, „Emma”, „Johnson’s Girls” - jednak w nowych aranżacjach, inaczej interpretowane, inaczej zaśpiewane i zagrane.

Szanty w Starym Klasztorze - reaktywacja! - SZKOCKA TRUPA

kup bilety WROCŁAW
Klub Muzyczny Stary Klasztor 2020-06-20
20 czerwca 2020
WROCŁAW

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: eventim
przysłano: 3 czerwca 2020 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca