Muzyka

Everything Everything sami się animują

Grupa Everything Everything zaprezentowała klip do numeru "Arch Enemy".
Klip do utworu "Arch Enemy" to kolejna animacja stworzona przez Jonathana Higgsa, lidera grupy. Zaczął on uczyć się animacji komputerowej podczas przymusowego pobytu w domu spowodowanego pandemią. Najnowszy klip stworzył wspólnie ze starym przyjacielem.

Zespół ogłosił, że ich nowy album "Re-Animator" ukaże się 21 sierpnia. Płyta jest następcą "A Fever Dream" z 2017 roku, która zadebiutowała na 5. miejscu na oficjalnej brytyjskiej listy albumów. Zespół był nominowany do nagrody Mercury, a także dwóch nagród Ivor Novello.

Pracując nad albumem "Re-Animator" zespół usprawnił proces twórczy poprzez skupienie się na harmoniach i melodiach syntezatorów. Inspiracje przyszły same: polityka, egzystencjalizm i przedłużająca się, choć zanikająca młodość, złowieszcze zagrożenie zmianami klimatu. Jonathan Higgs zainspirował się także teorią Bicameral Mind Theory, której autorem jest Julian Jaynes. Ideę, że na pewnym etapie ludzie mieli dwa osobne umysły, po jednym w każdej połowie naszego mózgu, Higgs przestawił w utworze "In Birdsong".

Album powstawał w dwóch etapach. Po roku pisania i tworzenia materiału demo, zespół zamknął się z producentem Johnem Congletonem na dwa tygodnie nagrań w studio RAK w grudniu zeszłego roku. Congleton (St. Vincent, Sharon Van Etten, David Byrne) zachęcił zespół do powrotu do swojej natury, szybkiego i zdecydowanego nagrywania. W nowym singlu "Arch Enemy" słychać tę energię.

"Re-Animator" ukaże się w formatach CD, LP, na kasecie i w wersji cyfrowej.

Lista utworów:

1. Lost Powers
2. Big Climb
3. It Was A Monstering
4. Planets
5. Moonlight
6. Arch Enemy
7. Lord Of The Trapdoor
8. Black Hyena
9. In Birdsong
10. The Actor
11. Violent Sun


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 5 czerwca 2020 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca