Muzyka

Nowa płyta Deftones we wrześniu 2020 roku

Grupa Deftones zakończyła pracę nad nowym albumem. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, wydawnictwa doczekamy się po wakacjach.
Chino Moreno i spółka planują wydać następcę "Gore" we wrześniu 2020 roku.

W lutym, tuż przed wybuchem pandemii Covid-19, Deftones ujawnili, że pracują w studiu z producentem Terrym Date'em, z którym wcześniej nagrywali "Around the Fur" czy "White Pony". Później prace nieco zwolniły, ponieważ muzycy realizowali swe zadania z zachowaniem dystansu społecznego. Nagrania powstawały w Los Angeles, a miksy w Seattle. Oryginalnie płyta miała ukazać się latem 2020 roku, ale teraz Deftones próbują ustalić nową datę premiery na wrzesień 2020 roku.

- Nadal brzmimy jak Deftones, ale dzięki ponownej współpracy z Terrym sięgnęliśmy do naszego klasycznego brzmienia - pozwiedzał niedawno perkusista Abe Cunningham.

Deftones to amerykańska rockowo-metalowa kapela działająca od końca lat 80. Ich płyty na całym świecie rozeszły się w nakładzie pod 10 milionów egzemplarzy. Ostatni longplay grupy, "Gore", miał premierę 8 kwietnia 2017 roku.

Deftones mieli być gwiazdą tegorocznego Metal Hammer Festivalu. Imprezę przeniesiono na przyszły rok. Szczegóły powinniśmy poznać wkrótce.

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 15 czerwca 2020 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca