Muzyka

FOLKOWISKO 9 i 1/2 odbędzie się w Gorajcu i ambasadach

Organizatorzy Festiwalu Folkowisko zdradzają, jak będzie można uczestniczyć wyjątkowej edycji 9 i  ½ organizowanej w dniach 9-12 lipca. Ta impreza będzie jedną z niewielu organizowanych na żywo, na miejscu w Gorajcu. W tym tygodniu ogłoszono jednak nowinkę - Ambasady Folkowiska dla osób, które nie mogą wyjechać ze swojej miejscowości w dniach w których odbywać będzię się festiwal.

    
Czym będą ambasady? Jak ogłasza Folkowisko, mają to być rozrzucone po różnych zakątkach miejsca, w których będą zbierać się sympatycy imprezy. Tworzyć je mogą zwykli ludzie w domach, ale także instytucje jak Domy Kultury czy lokale. – Liczy się kreatywność i dobra zabawa, a wybrane ambasady połączą się z Gorajcem na żywo podczas festiwalu – mówi Maciej Piotrowski, inicjator wydarzenia.

 

Aby stworzyć ambasadę wystarczy wypełnić krótki formularz z podstawowymi informacjami jak miejsce, ilość osób czy chęć połączenia się z Festiwalem na żywo. Każda grupa otrzyma pakiet z gadżetami, które pomogą w organizacji imprezy we własnym miejscu. Ambasady będą również miały dostęp do transmisji koncertów i debat z Gorajca, a także same będą wyświetlane w głównym streamie Festiwalu w sieciach społecznościowych. Wszystkie ambasady oznaczone zostaną na Folkowiskowej Mapie Świata.

Do grona ambasad wpisały się już pierwsze lokalizacje jak np. lokal Skład Butelek na warszawskiej Pradze.

Przypominamy, że poza udziałem on-line (streaming warsztatów, koncertów, debat), w wydarzeniach festiwalowych Folkowiska 9 i ½ wziąć będzie mogło 150 osób – na żywo we wsi Gorajec.

Wystąpią między innymi zespoły Tęgie Chłopy. Muzykanci oraz Jacek Hałas

 

Formą deklaracji uczestnictwa jest wsparcie Stowarzyszenia „Folkowisko” darowizną – szczegółowe zasady dostępne na stronie Festiwalu w zakładce „udział” - http://folkowisko.pl/udzial Osoby te włączone zostaną  do Grupy Folkowiskowego Wsparcia 2020 i pierwsze 149 osób będzie mogło wejść na teren wydarzenia.

Festiwal Kultury Pogranicza „Folkowisko” odbywa się od 2011 r. w małej wsi Gorajec na Roztoczu Wschodnim.

To impreza, która ściąga fanów kultury i muzyki folkowej, podróżowania i dobrego wypoczynku z Polski i ze świata.


Organizatorem jest Stowarzyszenie Folkowisko

 

od: 9 lipca 2020
do: 12 lipca 2020 GORAJEC

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 22 czerwca 2020 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca