Muzyka

MIROSŁAW CZYŻYKIEWICZ - Świat widzialny

Mirosław Czyżykiewicz - "Świat widzialny" w Starym Klasztorze!

Stary Klasztor zaprasza 18 sierpnia na koncert Mirosława Czyżykiewicza z programem "Świat widzialny" do wierszy Josifa Brodskiego, laureata literackiej Nagrody Nobla.
Program "Świat widzialny" miał swoją premierę podczas Zamkowych spotkań "Śpiewajmy Poezję" w Olsztynie w 1992 roku w Teatrze im. Jaracza.
Wtedy Artysta wykonał ten program tylko przy gitarze. Później te utwory zostały nagrane z towarzyszeniem Zbigniewa Łapińskiego na fortepianie i instrumentach klawiszowych, Zbigniewa Wegehaupta na kontrabasie, Tomasza Szukalskiego na saksofonie i Wojciecha "Maliny" Kowalewskiego na perkusji i dzwonach rurowych. To wszystko dzięki Programowi 2 Polskiego radia i istniejącej wówczas audycji radiowej "Zaśpiewać poezję" redaktora Jana Borkowskiego.
Kaseta z tymi nagraniami została osobiście wręczona Josifowi Brodskiemu podczas Jego pobytu w Polsce w czerwcu 1993 roku.
Jeszcze tego samego roku Mirek Czyżykiewicz reprezentował z tym programem Polskę na Międzynarodowym Przeglądzie Małych Form Teatralnych w Antwerpii.
Świat widzialny z udziałem Zbyszka Łapińskiego był w 1994 roku trzykrotnie supportem na trasie koncertowej Jacka Kaczmarskiego. Znalazł swoje miejsce na dwupłytowym albumie SUPERATA wydanym przez Pomaton EMI w 2000 roku.

MIROSŁAW CZYŻYKIEWICZ - Świat widzialny

bilety niedostępne WROCŁAW
Klub Muzyczny Stary Klasztor 2020-08-18
18 sierpnia 2020
WROCŁAW

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: eventim
przysłano: 5 lipca 2020 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca