Muzyka

Ciekawe wydawnictwa w obszarze muzyki elektronicznej

 

Nowy projekt Andrzeja Łagowskiego

 

 

W polskiej niezależnej wytwórni Zoharum w czerwcu 2020 ukazała się podwójna płyta S.E.T.I. The Sphere of Density. Pierwsza część to coś dla miłośników dark ambientu. Druga powinna zadowolić miłośników industrialu. Tak jak dark ambient jest ciekawy i przyciągnie niejednego słuchacza, tak część industrialna (zapis  koncertu Industrial Festival 2019 z Wrocławia) jest dla wytrwałych.

 

 

 

 

 

 

 

Pamięci Floriana Schneidera

 

Sztokholmska wytwórnia Plonk w czerwcu 2020 wydała kompilację, która upamiętnia dziedzictwo Floriana Schneidera (1947 - 2020) współzałożyciela zespołu Kraftwerk. Niemiecka „Elektrownia” miała ogromny wpływ na  niezliczoną liczbę artystów i gatunków nie tylko z kręgu muzyki elektronicznej. Zebrane utwory, skomponowane przez różnych artystów, oscylują wokół techno-popu i synth-popu, odświeżają kraftwerkowe eksperymenty dźwiękowe, usłyszymy również charakterystyczne przetworzone vocoderm głosy. Na płycie, wbrew pozorom, nie znajdziemy remiksów utworów Kratwerku. Do posłuchania niemal zawsze - We Are Machine Pop 6 - In memory of Florian Schneider . 

 

 

 

 

 

Arcane/Paul Lawler, artysta znany fanom klasycznej muzyki elektronicznej, udostępnił w czerwcu 2020 na bandcampie nowy materiał. Płyta nosi tytuł Alpha. Nie jest długa, w zasadzie to epka. Udostępniony w streamingu materiał tradycyjnie jest niepełny.

 

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 5 lipca 2020 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca