Muzyka

Płyta Kasi Cerekwickiej coraz bliżej

Rozpoczął się pre-order najnowszej płyty Kasi Cerekwickiej "Pod skórą", której premiera planowana jest na wrzesień 2020 roku.
Roli producenta muzycznego podjął się Marcin Bors (znany głównie ze współpracy ze sceną alternatywną czy rockową: Myslovitz, Nosowska, Hey, Zalef), który nadał albumowi charakterystycznego brzmienia "Motown". Całość uzupełnia nowoczesna, w szczególny sposób wykorzystana elektronika, co dzięki pomysłom Marcina i wrażliwości Kasi dało niespodziewany efekt.

- Można powiedzieć, że jest to podsumowanie mojego procesu dojrzewania - mówi Kasia Cerekwicka. - Cieszę się, że wreszcie jestem świadoma wielu spraw, dzięki którym żyje mi się lżej, że patrzę bardzo świadomie na to co dzieje się dookoła i we mnie samej. Cieszę się, że udało mi się zrzucić bagaż nie zawsze pozytywnych doświadczeń i znaleźć w momencie swojego życia, w którym odczuwam względny spokój. Już nie muszę za niczym i nikim gonić. Już nic nie muszę, jedynie mogę.

Większość piosenek jest autorstwa "spółki" Bors/Cerekwicka, ale swojego talentu użyczyli też Monika Borzym, Mariusz Obijalski, Leszek Biolik, Kuba Galiński, Katarzyna Piszek, Marzena Rogalska i Przemysław Rozenek. I tak obok energetycznych "W pogoni za szczęściem" (pierwszy singiel z płyty) czy "Nigdy" znalazł się między innymi tytułowy utwór "Pod skórą", bardzo osobista ballada z towarzyszeniem fortepianu czy spokojny, zamykający album "Powód".

Tracklista płyty "Pod skórą":
1. Nigdy
2. Na cztery ręce
3. Na próżno
4. Lody
5. Pod skórą
6. W pogoni za szczęściem
7. Zostawmy wszystko
8. Gdzie kończy się noc
9. Nic nie znaczą już
10. Złudzenia
11. Powód

Płytę można zamawiać pod tym adresem. https://kulturalnysklep.pl/muzyka/pod-skora-kace

Kasia Cerekwicka to polska wokalistka, autorka tekstów, psycholożka, psychotraumatolożka, absolwentka wydziału wokalnego Akademii Muzycznej. Zadebiutowała w 2000 roku albumem "Mozaika", ale rynek krajowy zdobyła 6 lat później singlami z płyty "Feniks" ("Na kolana", "Potrafię kochać", "Ostatnia szansa").

Jest laureatką wielu konkursów i festiwali ogólnopolskich oraz zdobywczynią najbardziej prestiżowych nagród rynku muzycznego: między innymi: "Superjedynki - Przebój roku", "Eska Music Awards - Artysta roku", "KFPP Opole - Grand Prix Debiuty. Widzowie zapamiętali również jej udział w światowej produkcji telewizyjnej "Taniec z gwiazdami" (gdzie dotarła do walki o półfinał) oraz "Twoja twarz brzmi znajomo" gdzie brawurowo wcieliła się w Michaela Boltona. Znana z epizodów filmowych w filmie "Majka" oraz "Kobiety Mafii" (zagrała samą siebie). Od początku swojej muzycznej drogi dzieli czas pomiędzy nagraniami, koncertami oraz osobistym rozwojem w pozamuzycznych dziedzinach.

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 21 lipca 2020 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca