Muzyka

Cool Kids of Death w serwisach streamingowych

Fani Cool Kids of Death po raz pierwszy mają pełny dostęp do cyfrowych wersji albumów zespołu.
Zespół Cool Kids of Death powstał w roku 2001 w Łodzi w składzie: Krzysztof Ostrowski (wokal), Kuba Wandachowicz (gitara basowa), Marcin Kowalski (gitara), Jacek Frąś (perkusja), Kamil Łazikowski (klawisze) i Wojciech Michalec (gitara). Nazwa grupy zaczerpnięta została z tytułu piosenki brytyjskiej grupy Saint Etienne. Zadebiutowali singlem "Uważaj" który zdobył uznanie fanów. Drugi singiel "Butelki z benzyną i kamienie" spowodował, że chłopaki okrzyknięci zostali "najbardziej buntowniczą grupą na polskiej scenie muzycznej".

Artykuł Kuby Wandachowicza "Generacja Nic" opublikowany w jednej z ogólnopolskich gazet stał się manifestem dla młodych ludzi, a grupa zyskała opinię "głosu zbuntowanego młodego pokolenia".

Debiutancki album "Cool Kids Of Death ukazał się w legendarnym wydawnictwie Sissy Records. Krążek został doskonale przyjęty przez krytykę i słuchaczy, a zespół otrzymał nagrodę na festiwalu Yach Films oraz dwie nominacje do Fryderyków.

Rok później ukazała się druga płyta grupy zatytułowana "Cool Kids of Death 2". Po sukcesach na rynku krajowym w 2004 roku ukazała się ich pierwsza anglojęzyczna płyta wydana na zachodzie Europy. Album zawierał utwory z płyt "C.K.O.D." i "C.K.O.D.2" oraz jedną nową piosenkę.

Rok 2006 przyniósł trzeci studyjny album formacji zatytułowany "2006". Nagrany i wyprodukowany w Niemczech materiał promował singiel "Spaliny". Trzynaście utworów, które znalazły się na płycie nawiązywały do twórczości Joy Division czy The Cure.

W 2008 roku w domowych studiach kapela nagrała kolejny album zatytułowany "Afterparty". Singlem promującym wydawnictwo był utwór "Nagle zapomnieć wszystko". W tym samym roku ukazał się materiał z remiksami zatytułowany "Ytraprefta" (dostępny tylko na winylu) oraz w 2009 roku album "Ytraprefta 2".

Piąty longplay grupy zatytułowany "Plan ewakuacji" ukazał się w 2011 roku, promował go singiel tytułowy.

Do dyskografii zespołu dołączyły również albumy koncertowe "Koncert/Off Festival/08.08.2009" oraz "English Version - Live".

Wszystkie płyty stanowiące dyskografię grupy już od dziś znajdą się na platformach cyfrowych.

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 24 lipca 2020 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca