Muzyka

Zbliża się SINGER JAZZ FESTIVAL - w ramach XVII Festiwalu Kultury Żydowskiej Warszawa Singera

SINGER JAZZ FESTIVAL stanowi część Festiwalu Kultury Żydowskiej Warszawa Singera. W tym roku, w ramach tej znakomitej imprezy, posłuchamy: Włodka Pawlika, Francesco Bruno, Liudasa Mockūnasa i wielu innych wspaniałych artystów.

 

Jazzowe ogniwo warszawskiego Festiwalu Kultury Żydowskiej od ponad dziesięciu lat przyciąga koneserów tego gatunku muzyki. W tym roku wystąpią zarówno legendarni artyści, jak i młodzi twórcy, poszukujący nowych brzmień i sprawnie łączący różne gatunki muzyki pod wspólnym jazzowym mianownikiem.

 

Większość koncertów dostępnych będzie także w transmisjach on-line.

 

Singer Jazz Festival otworzy koncert grupy Włodek Pawlik Trio.

 

Słynnemu pianiście towarzyszyć będą: Paweł Pańta (kontrabas) i Cezary Konrad (perkusja). Ten koncert to spotkanie klasycznych mistrzowskich kompozycji z mistrzowską interpretacją. To wielkie wydarzenie artystyczne, w którym będzie można uczestniczyć na żywo zarówno w Synagodze im. Nożyków, jak i w wersji on-line.


Innym wielkim gościem Festiwalu będzie włoski gitarzysta i kompozytor Francesco Bruno, również znany już i bardzo ceniony w Polsce. Na Festiwalu wystąpi kilkakrotnie, z własną grupą oraz z kilkoma polskimi składami. Jego pierwszy koncert “Blue sky above the dreamers” odbędzie się w Synagodze im. Nożyków. Muzykowi towarzyszyć będą: Francesco Bruno (gitara), Pierpaolo Principato (piano), Alessandro Marzi (perkusja), Fabrizio Cucco (gitara basowa). Również ten koncert udostępniony będzie kanałami wirtualnymi. Francesco Bruno wystąpi dwukrotnie w Hard Rock Cafe: z Trio Jachna/Kądziela/Gwadera i z Jerzy Małek Trio oraz na Scenie Letniej Teatru Żydowskiego z grupą Szymon Łukowski Trio. Osoby zainteresowane osobą i twórczością tego włoskiego muzyka mogą uczestniczyć w spotkaniu, które poprowadzi Adam Baruch, dyrektor artystyczny Singer Jazz Festival.


Warto pamiętać o niezwykle ekspresyjnym i wyrazistym saksofoniście i kompozytorze litewskim - Liudasie Mockūnasie. Jego twórczość łączy jazz i muzykę klasyczną, bo artysta jest wielbicielem obu tych obszarów. Na warszawskim Festiwalu stworzy niezwykły projekt muzyczny z Mikołajem Trzaską. Wystąpią z nimi Paweł Szpura (kontrabas) i Jacek Mazurkiewicz (kontrabas). Koncert odbędzie się w klubie Pardon ToTu. Liudas Mockūnas także będzie gościem Adama Barucha.

 

Szczegóły na: www.festiwalsingera.pl.

 

od: 22 sierpnia 2020
do: 30 sierpnia 2020 Warszawa

Zdjęcia


Redakcja

Redakcja

26 z Internetu
7940 artykułów 1719 tekstów 70 komentarzy
Wywrota.pl to interdyscyplinarny serwis społecznościowy zajmujący się kulturą. Jest jednym z pierwszych portali kulturalnych w polskim Internecie – działa od 1998 roku. W tym czasie otrzymał wiele prestiżowych nagród, m.in.: Papierowy Ekran…


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 30 lipca 2020 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca