Muzyka

Premiera nowego singla Kasi Popowskiej pt. „Nim potłuczemy szkło”!

 

Dzisiaj miała miejsce premiera nowego singla Kasi Popowskiej pt. „Nim potłuczemy szkło”

 

Jesienią ukaże się trzeci solowy album Kasi Popowskiej, którego przedsmak dostajemy w najnowszym singlu.  Wokalistka w swoim nowym utworze zwraca uwagę na podążanie własną drogą i odwagę w podejmowaniu decyzji. 

 

 

Nowy album Kasi Popowskiej, ukaże się jesienią 2020 roku. 

 

Artystka podejmuje na nowej płycie tematy relacji, budowania w sobie odwagi do bycia sobą oraz samoświadomości.  

 

W podobnym tonie utrzymany jest drugi singiel „Nim potłuczemy szkło”:

 

Słowa utworu odnoszą się do śmiałości działania w relacji z drugą osobą. Zachęcają do stawiania odważnych kroków i poddaniu się emocjom, tak aby relację przeżywać na sto procent. Im jestem starsza, tym mocniej zdaję sobie sprawę, jak ważne jest nie bać się być sobą i podejmować trudne decyzje. – mówi Kasia Popowska.

 

Od ostatniej płyty Kasi Popowskiej – „Dryfy” minęły już trzy lata. 

 

To był intensywny czas, który wokalistka wykorzystała także na rozwój osobisty. Przepracowanie niektórych zdarzeń, wyciągnięcie wniosków na przyszłość, a przede wszystkim uwolnienie się od tego co powinna, na rzecz tego, co może.

 

Moje najgorsze w życiu decyzje to te, które nie zostały podjęte. Nie dotyczy to tylko relacji, ale życia w ogóle. Ta piosenka jest dokładnie o tym samym. Intuicja ma moc i trzeba pozwolić jej wybrzmieć. – dodaje Kasia.

 

Tekst piosenki napisał Maciej Wasio, utwór skomponowali: Piotr Rubik i Maciej Wasio. 

Za scenariusz teledysku odpowiadają: Kasia Popowska i Paweł Wochna, a za reżyserię Michał Liszcz.

 

Zdjęcia Kasi Popowskiej zrobiła Agata Serge.

 

Kasia Popowska – biogram: 

 

Muzyka była obecna od początku w jej życiu i wokół muzyki krążyły jej działania. Najpierw skupiała się na tańcu. Marzyła o założeniu swojej szkoły tańca. Niedługo potem mocniej zainteresowała się śpiewaniem, komponowaniem piosenek i graniem na instrumentach. Pierwsze poważne kroki w tym kierunku zrobiła w wieku 16 lat, kiedy zgłosiła się do zaśpiewania na jednym z wydarzeń w łódzkim domu kultury. 

 

Pierwszy publiczny występ był impulsem do zapisania się do grupy wokalnej w domu kultury i prowadzenia autorskiego kanału na YT, gdzie publikowała swoje wersje znanych piosenek. Jak na tamten czas było to bardzo nowatorskie i odważne działanie, które przysporzyło Kasi wielu fanów i otworzyło drogę do profesjonalnej współpracy z producentem muzycznym. 

 

Jednak ten etap przyszedł za szybko. I ostatecznie płyta nie ujrzała światła dziennego. Po tym doświadczeniu Kasia wyjechała do Anglii i skoncentrowała się na innych działaniach. 

 

Intuicja nadaje kierunek jej działaniom, nawet jeśli jej decyzje wiążą się z pójściem pod prąd. A odpowiedzialność za podjęte kroki działa na nią motywująco.  

 

Przełomem i szansą był telefon z wytwórni Universal Music w 2014 roku, który uruchomił lawinę zdarzeń, doprowadzając do jej fonograficznego debiutu. Singiel „Przyjdzie taki dzień” okazał się hitem. Po trzech latach od debiutu ukazała się kolejna płyta „Dryfy” i sukces w programie „Twoja twarz brzmi znajomo”. 

 

Imponuje jej upór w dążeniu do celu, konsekwencja, kreatywność, pomysłowość. Odwaga w działaniu. 

 

W sztuce, muzyce intrygują ją trudne emocje i to jak artyści je interpretują w swojej twórczości. W jej muzyce i tekstach też nie stroni od poważnych tematów, które są bliskie ludziom wrażliwym. To z kolei wiąże się z jej dążeniem do życia w zgodzie ze sobą i w kontakcie ze sobą, swoimi emocjami. 

 

Poza muzyką interesują ją architektura wnętrz, ale też coś dla ducha, czyli medytacja, joga, ajurweda. Dużo czasu poświęca również psychologii, lubi wnikać w logikę ludzkich działań, emocji i stara się to rozszyfrować. Ruch pro-eko jest jej bliski. 


 

 

 

Na podstawie materiałów nadesłanych - redakcja

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 7 sierpnia 2020 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca