Muzyka

Przebój Phila Collinsa wraca na listy przebojów dzięki Youtuberom

Dwóch amerykańskich nastolatków, Tim i Fred Williamsowie, spowodowało, że - świetny skądinąd - utwór "In The Air Tonight" Phila Collinsa przeżywa renesans popularności.
Amerykańscy bracia-bliźniacy prowadzą w serwisie YouTube kanał TwinsthenewTrend, na którym umieszczają klipy ze samymi siebie w roli głównej w momencie, gdy odsłuchują popularne piosenki sprzed wielu lat. Dotychczas były to m.in. "Purple Rain" Prince'a, "Piece of My Heart" Janis Joplin, "Bohemian Rhapsody" Queen, "I Will Always Love You" Whitney Houston, "Jolene" Dolly Parton czy "Killing Me Softly" The Fugees, ale uwagę muzycznego świata zwróciła ich reakcja na "In The Air Tonight" Phila Collinsa, a szczególnie na słynne wejście perkusji w tej kompozycji.

Wideo z zaskoczonymi i zadowolonymi młodymi Williamsami stało się internetową sensacją. Do tego momentu klib zobaczyło go prawie 4,6 miliona osób. A to z kolei znalazło odzwierciedlenie w ponownym zainteresowaniu przebojem Phila Collinsa. Nagranie "In The Air Tonight" odnotowało wzrost sprzedaży aż o 1110% i wylądowało na 3. miejscu w iTunes Charts.

- To dlatego, że jesteśmy czarni - stwierdził Fred Williams zapytany przez telewizję CNN o przyczynę popularności na kanale TwinsthenewTrend akurat tego kawałka. - Jesteśmy czarni, a ludzie nie oczekują, że będziemy słuchać tego typu muzyki.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 12 sierpnia 2020 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca