Muzyka

Ciesz Fanów Festiwal już za nami! Oto realacja z pierwszego dnia festiwalu

W piątek 21 sierpnia rozpoczął się największy obecnie trwający festiwal w Polsce, Ciesz Fanów Festiwal. Jak co roku na cieszanowskim festiwalu nie zabrakło dobrego klimatu, wielu atrakcji oraz najlepszej, festiwalowej społeczności! 

 

Zespół Garbate Aniołki, który zwyciężył w głosowaniu internetowym na Dziką Kartę, otworzył Ciesz Fanów Festiwal. Jednak koncert tej kapeli został poprzedzony przez młodych gniewnych chłopaków z Zakładu RLU, którzy do swojego występu nie potrzebowali sceny, ponieważ zagrali na wozie. Ich występ został przyjęty przez festiwalowiczów  jednogłośnym „PUNKS NOT DEAD”. Następnie na scenie pojawił się zespół przeglądowym WSK, który zdobył największą liczbę głosów w głosowaniu internetowym. 

 

Publiczność przywitała kapele CF98 gromkimi brawami a oni odwdzięczyli się koncertem pełnym energii. Kiedy przyszedł wieczór i wybiła godzina 20:15 na scenie pojawił się zespół Ga-Ga Zielone Żabki, który w ekspresowym tempie rozgrzał publiczność do czerwoności. Gwiazda wieczoru zagrała swoje najbardziej kultowe utwory m.in. Kultura, Numerek w Krzaczkach czy SO2. Fani festiwalu nie pozwolili jednak na szybkie zejście ze sceny i Ga-Ga Zielone Żabki nie mieli wyjścia, i musieli zagrać bis. 

 

Następnie przyszedł czas dla fanów mocniejszego grania i na scenie pojawił się zespół Alcoholica, który zagrał m.in. kilka coverów zespołu Metallica, takich jak Enter Sandman czy For Whom The Bell Tolls. Festiwal zakończył się szeregiem wirtualnych koncertów w ramach akcji Tak Brzmi Miasto, które zostały wyświetlone na telebimie. Ciesz Fanów Festiwal to nie tylko koncerty na scenie głównej, ale również  te kameralne przygotowane przez City NGO, odbywające się w cerkwi w Cieszanowie. Henry no Hurry zagrał właśnie taki koncert i doprowadził publiczność do łez. City NGO to również  kreatywne wydarzenia i ciekawe rozmowy, które dzieją się od samego rana, a w których festiwalowicze mogą wziąć  udział na żywo,  oraz obejrzeć transmisje na oficjalnym profilu Ciesz Fanów Festiwal na Facebooku.

 

 

Redakcja

Redakcja

24 z Internetu
7704 artykuły 1719 tekstów 66 komentarzy
Wywrota.pl to interdyscyplinarny serwis społecznościowy zajmujący się kulturą. Jest jednym z pierwszych portali kulturalnych w polskim Internecie – działa od 1998 roku. W tym czasie otrzymał wiele prestiżowych nagród, m.in.: Papierowy Ekran…


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 23 sierpnia 2020 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca