Muzyka

Nowa płyta gitarzysty Red Hot Chili Peppers

John Frusciante, który niespełna rok temu wrócił do Red Hot Chili Peppers, zapowiedział nowy solowy album.
Nadchodząca płyta gitarzysty nosi tytuł "Maya", a ukaże się 23 października. Instrumentalne, elektroniczne dzieło dedykowane jest nieżyjącej już kotce muzyka o imieniu Maya. Dotychczas tego typu wydawnictwa artysta publikował jako Trickfinger. Zestaw promuje nagranie "Amethblowl".

- Maya była ze mną przez 15 lat, gdy tworzyłem muzykę, więc chciałem zatytułować płytę jej imieniem - czytamy w komunikacie prasowym. Uwielbiała muzykę, a przy tak osobistym tytule nie mogłem wydać albumu pod szyldem Trickfinger.

Oto tracklista:
1. Brand E
2. Usbrup Pensul
3. Flying
4. Pleasure Explanation
5. Blind Aim
6. Reach Out
7. Amethblowl
8. Zillion
9. Anja Motherless

Ostatni longplay Johna Frusciante to "Enclosure" z 2014 roku, a Trickfinger to "She Smiles Because She Presses the Button" z czerwca 2020 roku.

John Frusciante po raz pierwszy z Red Hot Chili Peppers zagrał na płycie "Mother's Milk" z 1989 roku. Po nagraniu płyty "Blood Sugar Sex Magik" z 1991 roku opuścił grupę, by powrócić na album "Californication" z 1999 roku. Jego gitarę można było usłyszeć także na albumach "By the Way" z 2002 roku oraz "Stadium Arcadium" z 2006 roku. Po raz drugi John Frusciante odszedł z zespołu w 2009 roku. Wówczas jego miejsce zajął Josh Klinghoffer, który w ciągu 10 lat nagrał z kapelą dwa albumy: "I'm with You" z 2011 roku oraz "The Getaway" z roku 2016.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 1 września 2020 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca