Muzyka

Scena NCK zaprasza jesienią; repertuar: wrzesień – grudzień 2020

 

Po długim czasie zamrożenia otwieramy naszą Scenę. Wszyscy pragniemy powrotu do normalności. I właśnie dlatego przygotowaliśmy dla Państwa repertuarowe propozycje, które mogą być rodzajem antidotum na otaczające nas problemy. Celińska, Pietrucha, Organek, Raz Dwa Trzy, Grupa MoCarta, Kabaret Paranienormalni, Kabaret Hrabi... to tylko niektóre propozycje.

Zapraszamy do NCK! 

 

 

Oczywiście, wszystkie spektakle prezentowane na naszej scenie odbywać się będą zgodnie z wytycznymi dotyczącymi bezpieczeństwa epidemiologicznego.

 

 

Cały jesienny repertuar dostępny na naszej na stronie internetowej: www.nck.krakow.pl.

 

 

REPERTUAR  wrzesień – grudzień 2020  

 

                    

27 września  g. 16.30 i 19.00

RAZ DWA TRZY  „30 lat jak jeden koncert…”

 

3 października  g. 19.00

 

JULIA PIETRUCHA „Folk it!”

 

9 października  g. 17.00 i 20.00

KABARET HRABI  „ARIACI” 

 

10 października  g. 19.00

 

DOBRY WIECZÓR U HANKI WÓJCIAK – koncert jubileuszowy

 

16 października  g. 19.00

SEBASTIAN RIEDEL & CREE  „Wspomnienie o Ryszardzie Riedlu”

 

18 października  g. 18.00 

STANISŁAWA CELIŃSKA „Jesienna…”

 

27 października  g. 19.00

 

GRUPA MOCARTA WŚRÓD GWIAZD

 

29 października  g. 17.00

 

KABARET PARANIENORMALNI „Z humorem czeba żyć” 

 

15 listopada  g. 19.00

 

ØRGANEK W NOWYM ŚWIECIE 

 

20 listopada g. 19.00 

 

PABLOPAVO I LUDZIKI Z NAPRAWDĘ DUŻYM ZESPOŁEM

 

21 listopada  g. 19.00

 

URSZULA - koncert akustyczny 

 

11 grudnia  g. 19.00

 

KRÓL  „Nieumiarkowania”

 

12 grudnia  g. 18.00

 

O CO BIEGA?  Teatr Capitol

REPERTUAR   wrzesień – grudzień 2020

 

 

JULIA PIETRUCHA  „Folk it!”

 

 

3 października (sobota), g. 19.00, Scena NCK 

Julia Pietrucha od kilkunastu sezonów z sukcesami koncertuje w Polsce, zarażając publiczność swoją energią oraz wyjątkowymi piosenkami. Artystce będą na scenie towarzyszyli multiinstrumentaliści, z którymi od nowa zaaranżowała znane dotychczas utwory. Nie zabraknie także niespodzianek – nie tylko tych repertuarowych.

bilety – 90 zł

 

 

KABARET HRABI  „Ariaci” - nowy program

 

 

9 października (piątek), g. 17.00 i 20.00, Scena NCK

Kabaret Hrabi i Czesław Jakubiec w najnowszym programie. 

Badania dowodzą, że statystyczny Polak do opery idzie raz na 150 lat. Udając się na spektakl „Ariaci”, będą państwo mieli to z głowy. Hrabi i Jakubiec udowadniają, że opera może być dla człowieka zrozumiała, pouczająca, wzruszająca, a nawet zabawna. 

bilety - 80 zł

 

 

DOBRY WIECZÓR U HANKI WÓJCIAK – koncert jubileuszowy 

10 października (sobota), g. 19.00, Scena NCK  

Hanka Wójciak –  wokalistka, autorka tekstów i muzyki, dziennikarka. Laureatka m.in. Festiwalu "Pamiętajmy o Osieckiej", Studenckiego Festiwalu Piosenki, Festiwalu Twórczości "Korowód", Rock & Chanson Festival. Jej głos można usłyszeć m.in. na płytach Jarka Śmietany, Anny Treter, Naked Mind. 

W koncercie weźmie udział Kapela Hanki Wójciak w składzie: Hanka Wójciak, Tomasz Czaderski, Jacek Długosz, Mateusz Frankiewicz, Jakub Piechnik, Tomasz Pawlak oraz zaproszeni goście: Susanna Jara, Asia Nawojska, Alicja Tanew.  

bilety -  40 zł 

 

 

SEBASTIAN RIEDEL & CREE  „Wspomnienie o Ryszardzie Riedlu”

 

16 październik (piątek), g.19.00, Scena NCK

Zespół Cree został założony w 1993 roku w Tychach przez Sebastiana Riedla i Sylwestra Kramka. Nazwę pomógł wymyślić ojciec Sebastiana, Rysiek Riedel, który zawsze fascynował się życiem i historią Indian. Sam także wspominał, że chciałby mieć zespół o takiej nazwie. Syn spełnił marzenie ojca i tak powstał zespół Cree. Mottem zespołu i jego myślą przewodnią są słowa często używane przez Sebastiana Riedla: „Żeby żyć trzeba grać, żeby grać trzeba żyć”.

Zespół wystąpi w składzie:

Sebastian Riedel – gitara, śpiew, harmonijka

Bartłomiej Miarka – gitara

Lucjan Gryszka – gitara basowa

Kuba Majerczyk – perkusja

Adam Lomania – instrumenty klawiszowe

bilet - 90 zł

 

 

STANISŁAWA CELIŃSKA „Jesienna…”

 

 

z zespołem pod kierownictwem Macieja Muraszko 

18 października (niedziela), g. 18.00, Scena NCK 

Niezwykły koncert, bardzo osobisty i przesycony miłością, pragnieniami oraz tęsknotami. Stanisława Celińska podjęła się niełatwego zadania - na prośbę swoich fanów Artystka zdecydowała się napisać teksty skierowane właśnie do tych wszystkich, którzy szukają ukojenia, spokoju, wsparcia. Słowa wspaniale otulił w nuty kompozytor, aranżer i producent Maciej Muraszko. 

Artystce na scenie towarzyszą: Wojciech Olszewski, Kuba Frydrych, Krzysztof Samela, Julia Muraszko, Paweł Pełczyński, Janusz Muraszko, Maciej Muraszko.

 

 

GRUPA MOCARTA WŚRÓD GWIAZD (czyli historia muzyki wg Grupy MoCarta)

 

27 października (wtorek), g. 19.00, Scena NCK

Grupa MoCarta wśród gwiazd to tytuł kolejnego programu znanego  i lubianego kwartetu smyczkowego. Tym razem Bolek, Paweł, Michał i Filip otoczeni będą największymi gwiazdami muzyki. J. S. Bach opowie o początkach polifonii i o tym jak wynalazł nordic walking. Patron zespołu – Wolfgang Amadeusz – wyjawi tajemnice skąd czerpie pomysły dla Grupy MoCarta,  a Antonio Vivaldi przyzna się, dlaczego skomponował tylko Cztery Pory Roku. Grupa MoCarta wśród gwiazd to humor, elegancja i najlepsza muzyka. To rozrywka dla wszystkich pokoleń. Dla dorosłych, ich dzieci, oraz dla tych, którzy z Fryderykiem Chopinem chodzili  do szkoły.

bilet - 80 zł

 

 

KABARET PARANIENORMALNI „Z humorem czeba żyć” - nowy program 

 

 

29 października (czwartek), g.17.00, Scena NCK 

Kabaret w swoim najnowszym programie żartuje ze spraw codziennych, relacji międzyludzkich, kwestii damsko-męskich i roli mediów w naszym życiu.

A wszystko to z właściwą sobie lekkością. Z humorem trzeba żyć! – oto recepta na szczęśliwe, udane życie. Nowe skecze, nowe sytuacje, nowi bohaterowie, ale także znane postaci wykreowane przez Paranienormalnych w odświeżonej odsłonie. Dwie godziny najlepszego lekarstwa – niezwykły kontakt z publicznością, lekkość i energia, której nie można się oprzeć. Tego możecie się spodziewać. Obiecujemy, że uśmiech nie będzie schodził wam z twarzy, a uśmiech to krzywa, która prostuje wszystko.

bilet - 70 zł

 

 

ØRGANEK W NOWYM ŚWIECIE 

 

 

15 listopada (niedziela), g.19.00, Scena NCK

Ørganek w Nowym Świecie to muzyka na nowe czasy. W zamknięciu, pod reżimem, z zakrytymi ustami ale i ręką podniesioną do walki. Może będzie nas mniej, ale to nie znaczy, że nas nie zauważą. Może będzie ciszej, ale to nie znaczy, że nas nie usłyszą. Może zabrzmimy inaczej, ale to nie znaczy, że nie powiemy wam tego, co zawsze. Damy sobie radę. Poczekamy. Jesteśmy cierpliwi. Zwarci i gotowi. Nie damy się zamknąć."  -  Tomasz Organek

bilety – 99/89 zł      

 

 

PABLOPAVO I LUDZIKI Z NAPRAWDĘ DUŻYM ZESPOŁEM

 

 

20 listopada (piątek), g. 19.00, Scena NCK

Dyskotekowa muzyka - choć nie ma pewności czy istnieją odpowiednie dyskoteki, w których można by ją zagrać. Jeśli nie, słuchacze będą musieli ją sobie wyobrazić, albo zbudować. Na koncert składają się piosenki o różnym natężeniu disco, skomponowanych przez Ludziki, z tekstami Pablopavo. Artyści o płycie - Staraliśmy się działać wedle zasady, że nie wolno pozostawiać tak poważnej rzeczy jak muzyka taneczna ludziom bez wyobraźni i iskry szaleństwa.

bilety - 60 zł 

 

 

URSZULA – koncert akustyczny

 

 

21 listopada (sobota), g.19.00, scena NCK

Nietuzinkowa, wyraźna, nie do zdarcia.

Urszula. Wokalistka muzycznie balansująca między gatunkami rock i pop, od 35 lat na scenie. Zachwyca unikalną barwą głosu, ekspresją i siłą na koncertach oraz naturalnością. Wykreowała mega przeboje, które omija czas. Dały jej one wierną, wielopokoleniową publiczność. 

Jesienią 2020 r. Artystka wyrusza w wyjątkową trasę akustyczną. Zapowiada się niezwykłe widowisko pełne wspomnień i emocji.

bilety - 70 zł

 

 

KRÓL „Nieumiarkowania”

 

11 grudnia (piątek), g. 19.00, Scena NCK 

Koncert, promujący najnowszą płytę Błażeja Króla, to kolejna próba skoku popowego undergroundu w objęcia alternatywnego mainstreamu. Kolejna – i najbardziej udana. Promujący ją utwór „Te smaki i zapachy” przez wiele tygodni królował na Liście Przebojów Trójki. Nowy album Króla roztacza aurę błogości przeradzającej się w niepokój i nerwowe podniecenie, które raz za razem uderza w tony kontemplacji.

Zespół wystąpi w składzie: Błażej Król, Iwona Król, Thomas Fietz, Jan Migdal

bilety - 50 zł

 

 

O CO BIEGA? – Teatr Capitol 

 

 

12 grudnia (sobota), g. 18.00, Scena NCK 

Jedna z najzabawniejszych farsa Philipa Kinga. Pełna zaskakujących zwrotów akcji historia, z minuty na minutę, choć wydaje się to już niemożliwe, staje się jeszcze śmieszniejsza. Do samego końca nie wiadomo kto nagle pojawi się w drzwiach lub niespodziewanie wyskoczy z szafy. Zapraszamy na maraton śmiechu i wiszącą w powietrzu aferę obyczajową z koloratką w roli głównej.

reżyseria: Marcin Sławiński

obsada: Stefan Pawłowski, Anna Czartoryska, Katarzyna Ptasińska, Viola Arlak, Dariusz Wieteska, Marcin Troński, Piotr Miazga, Maciej Damięcki, Wojciech Majchrzak.

bilety - 100 zł 

 

 

 

Uprzejmie informujemy, że osobom spóźnionym bileterzy będą – w miarę możliwości – proponować miejsca, których zajęcie nie zakłóci odbioru sztuki pozostałym widzom. Po przerwie (o ile jest) będzie można zająć miejsca wyznaczone na biletach.

 

 

 

 

 

W budynku NCK obowiązują:

 

Procedury bezpieczeństwa w Nowohuckim Centrum Kultury w czasie epidemii SARS-COVID-19 <kliknij>

Uprzejmie prosimy o ich przestrzeganie oraz stosowanie się do instrukcji pracowników NCK. 

 

Wejście na wydarzenie, możliwe jest po złożeniu przez każdego widza oświadczenia o tym, że według swojej najlepszej wiedzy, nie jest osobą zakażoną oraz nie przebywa na kwarantannie lub pod nadzorem epidemiologicznym. Wraz z oświadczeniem uczestnik wyraża zgodę na przetwarzanie udostępnianych danych osobowych w zakresie określonym w „Wytycznych dla organizatorów imprez kulturalnych i rozrywkowych w trakcie epidemii wirusa SARS-CoV-2 w Polsce”<kliknij>, pod rygorem odmowy wpuszczenia takiego widza na widownię. Formularze oświadczenia dostępne są do pobrania <kliknij> oraz u pracowników obsługi widowni, którym należy wydać wypełnione i podpisane oświadczenie.

 

 

Redakcja

Redakcja

22 z Internetu
7524 artykuły 1720 tekstów 11 nagrań 66 komentarzy
Wywrota.pl to interdyscyplinarny serwis społecznościowy zajmujący się kulturą. Jest jednym z pierwszych portali kulturalnych w polskim Internecie – działa od 1998 roku. W tym czasie otrzymał wiele prestiżowych nagród, m.in.: Papierowy Ekran…


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 23 września 2020 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca