Muzyka

Plastic wraca do korzeni i leci w kosmos

Zmysłowy "Gonna Get U" to kolejny singiel zapowiadający czwarty album formacji Plastic. Płyta ukaże się na początku 2021 roku.
"Gonna Get U" to utwór najbardziej reprezentatywny dla stylu całego albumu. Plastic, nazywany polskim prekursorem nowego nurtu muzyki elektronicznej, wyraźnie wraca tą piosenką do swoich korzeni.

- Piosenka zawiera proste przesłanie: I'm gonna get U - You're Gonna Love me - czytamy w komunikacie duetu. - Strzeżcie się więc, bo tak będzie. To zabawna metafora tego, jak nieustannie zabiegamy o względy naszych fanów. Robimy swoje, tworzymy muzykę i ciągle nas to bawi. Wierzymy, że "Gonna Get U" dopadnie Was i zmusi do odwzajemnienia uczuć i emocji. To piosenka z tezą, że nic nas nie ogranicza, wszystko może się zdarzyć, bądźmy cierpliwi i w końcu się uda. Nie kochasz jeszcze? To się niedługo zmieni. Nie zakochałeś się jeszcze, lecz nie myśl, że jesteś bezpieczny. "Gonna Get U" kontynuuje tu wątek z "U Gonna Love It", więc nie bierzcie wszystkiego zbyt serio.

Do miłosnych uniesień w "Gonna Get U" prowadzą wspinające się analogowe arpegiatory z kultowej serii Rolanda - Juno. Słychać też wiele nowoczesnych brzmień i wirtualnych instrumentów. Gitarowy riff, na którym opiera się misterna całość, zespół wykorzystał też w orkiestrowym, scifi intro do kosmicznego klipu. Po awiacyjnej przygodzie w "Waiting For A Plane", jak przystało na album, którego inspiracją są podróże, w "Gonna Get U" Plastic leci statkiem kosmicznym z ważną muzyczną misją w najdalsze zakamarki wszechświata. Zapewne dlatego i w aranżacji postawił na oddech i przestrzeń - czyli SPACE, a może po prostu @plasticspace.

Wideo do Gonna Get U stworzył Dawid Krępski, z którym Plastic od lat tworzy udaną kooperację ("I Want U", "U Gonna Love It" "Out Of Control", "Waiting For A Plane").

- Główną inspiracją były teledyski youtubowych geniuszy-amatorów - wyjaśnia twórca. - Wszelkie braki rzemiosła nadrabiający pasją i zaangażowaniem. Kiczowate, tandetne, a jednak hipnotyzujące kreatywną wolnością niespętaną kagańcem norm estetycznych.

Wkrótce za sprawą DJ-ów i producentów muzycznych niezależnej sceny polskiej i zagranicznej pojawią się też remiksy.


źródło: megafon.pl
przysłano: 25 września 2020 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca